Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Komi eestlane unistab tööst Eesti teatris Nestor: võib-olla valitakse mind esimeses voorus ära (2) Kaupmeestele jääb tasuta kilekottide keeld arusaamatuks (1) Lapsed neelasid kommi asemel alla patarei Tagakülg Eesti vaatab üle oma vastupanuvõime (1) Eesti lühiuudised Kas presidendi perekonnanimi algab K-ga? (1) Tartu prokurör kupatab korduvroolijoodikud trellide taha (3) Majandus Nordea ja DNB liituvad suurimaks Eesti pangaks Arvamus Juhtkiri: meil on Kallas ja meil on Kaljurand…* (11) Margus Paas: miks vaatas nii vähe inimesi Rio olümpiaülekandeid? (9) Päeva karikatuur: kahepäine orav Postimees 1936. aastal: punaarmee tulistas nälgivaid ukrainlasi Matti Maasikas: meil on vähem kui aasta rahvusvahelise küpsuseksamini Andrus Karnau: külmutatud haldusreform Andres Reimer: Balti pangarahva identiteet Kultuur Ei saa me läbi Leeduta (1) Sport Marek Doronin riputab korvpalliketsid varna Spordi lühiuudised Soome koondislane keeldub Kosovoga mängimisest Meistrite liigas loositi alagrupid Dopinguspetsid peavad Norra tegutsemist keelatuks (4) Terror rikkus eestlaste hea võimaluse Eesti tegi väikese edasimineku, aga sellest ei pruugi piisata Kas kiiremad vormelid tähendavad igavat võidusõitu? Kui hirmus tont on olümpiajärgne masendus? (1) Tarbija Vaiksest Hurghada kuurordist Kairo suurlinna melusse Tartu Linnamuuseumis tuleb kooli eel juttu ohutusest Peipsi rannikul hulbivad surnud kalad Lahke linnarahvas annetab moosikeetjatele kuhjade viisi õunu Ühiskonda raputanud peksujuhtum jõudis kohtusse Analüüsid: Tartus napib suurhalli rajamiseks publikut (1) Neli Tartumaa valda on nõus Piirissaare enda rüppe võtma Elistvere loomapark peab homme sünnipäeva Pildid: uuenenud ostukeskus avas külastajatele taas uksed (1) Kooli vana garderoob täitus kappidega Kunstimuuseumi hoidla vahelaed on varisemisohus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kooli vana garderoob täitus kappidega

1 min lugemist
FOTO: Margus Ansu

Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium võttis juba poolteist aastat tagasi eesmärgiks, et vana ajast ja arust garderoob, kus õpilased pidid oma üleriideid ja asju ühe nagi otsas hoidma, vajab põhjalikku muutust. Nii võeti sihiks koguda kooliruumide välja rentimisest saadud tulu nii palju, et täita kogu garderoob metallist kappidega, nii et iga õpilane saab hoida isiklikke asju oma kapis luku taga.

Kooli direktor Merike Kaste ja haldusjuht Aleksei Paukson (pildil) rääkisid, et see plaan ei läinud sugugi nii libedalt, kui loodeti. Selgus, et garderoobi põrand pole loodis, kõrguste vahe oli kohati kümme sentimeetrit. Kool palus linnavalitsuselt abi uue põranda valamiseks ning sai selleks linna reservfondist üle 18 000 euro.

Riigihankega soetatud kappide eest maksab kool 36 000 eurot. Muist sellest tasutakse järgmise aasta eelarvest.

Tavapäraselt on koolides õpilaste isiklikud kapid tasulised, Petersoni gümnaasium aga annab kõigile õppuritele võtmed tasuta kätte. Kuna koolis õpib 602 õpilast, ent garderoobiruumidesse mahtus 576 kappi, tuleb direktori sõnul mõnel õpilasel oma kappi hea sõbraga jagada.

Seotud lood
    25.08.2016 27.08.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto