Sisukord
Tartu
Tänane leht
26.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Komi eestlane unistab tööst Eesti teatris Nestor: võib-olla valitakse mind esimeses voorus ära (2) Kaupmeestele jääb tasuta kilekottide keeld arusaamatuks (1) Lapsed neelasid kommi asemel alla patarei Tagakülg Eesti vaatab üle oma vastupanuvõime (1) Eesti lühiuudised Kas presidendi perekonnanimi algab K-ga? (1) Tartu prokurör kupatab korduvroolijoodikud trellide taha (3) Majandus Nordea ja DNB liituvad suurimaks Eesti pangaks Arvamus Juhtkiri: meil on Kallas ja meil on Kaljurand…* (11) Margus Paas: miks vaatas nii vähe inimesi Rio olümpiaülekandeid? (9) Päeva karikatuur: kahepäine orav Postimees 1936. aastal: punaarmee tulistas nälgivaid ukrainlasi Matti Maasikas: meil on vähem kui aasta rahvusvahelise küpsuseksamini Andrus Karnau: külmutatud haldusreform Andres Reimer: Balti pangarahva identiteet Kultuur Ei saa me läbi Leeduta (1) Sport Marek Doronin riputab korvpalliketsid varna Spordi lühiuudised Soome koondislane keeldub Kosovoga mängimisest Meistrite liigas loositi alagrupid Dopinguspetsid peavad Norra tegutsemist keelatuks (4) Terror rikkus eestlaste hea võimaluse Eesti tegi väikese edasimineku, aga sellest ei pruugi piisata Kas kiiremad vormelid tähendavad igavat võidusõitu? Kui hirmus tont on olümpiajärgne masendus? (1) Tarbija Vaiksest Hurghada kuurordist Kairo suurlinna melusse Tartu Linnamuuseumis tuleb kooli eel juttu ohutusest Peipsi rannikul hulbivad surnud kalad Lahke linnarahvas annetab moosikeetjatele kuhjade viisi õunu Ühiskonda raputanud peksujuhtum jõudis kohtusse Analüüsid: Tartus napib suurhalli rajamiseks publikut (1) Neli Tartumaa valda on nõus Piirissaare enda rüppe võtma Elistvere loomapark peab homme sünnipäeva Pildid: uuenenud ostukeskus avas külastajatele taas uksed (1) Kooli vana garderoob täitus kappidega Kunstimuuseumi hoidla vahelaed on varisemisohus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peipsi rannikul hulbivad surnud kalad

2 min lugemist
Surnud kiisad Peipsi põhjarannikul. FOTO: Kaire Sõmer

Peipsi järv uhtis mõne päeva eest Kauksi kandi rannaribale rohkelt surnud kiisku. Lagunevad kalad on tekitanud küsimusi: kuna ilm pole kuum olnud, ei tohiks suremise taga hapnikuvaegus olla, kuid mis siis suremist põhjustab?

Tellijale Tellijale

Postimehega sel teemal ühendust võtnud Kaire Sõmer on Peipsi ääres suvitanud seitse aastat. Ka tema märkis, et varem on ta rannale uhutud surnud kalu seostanud pikalt püsinud kuuma ja tuulevaikse ilmaga, kuid sel aastal on olnud üsna tuuline ja jahe. Ka vesi on püsinud jahe.

«Surnud kalade rohkus eelmisel nädalal, enne viimaseid sooje päevi tundub hirmutav,» ütles Sõmer. Ta lisas, et peamiselt on näha kiisku, kuid märgata on ka üksikuid ahvenaid. Randa jõudnud kalad on üsna lagunenud, nagu oleks juba pikalt vees olnud.

25.08.2016 27.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto