Sisukord
Eesti
Postimees
26.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Komi eestlane unistab tööst Eesti teatris Nestor: võib-olla valitakse mind esimeses voorus ära (2) Kaupmeestele jääb tasuta kilekottide keeld arusaamatuks (1) Lapsed neelasid kommi asemel alla patarei Tagakülg Eesti vaatab üle oma vastupanuvõime (1) Eesti lühiuudised Kas presidendi perekonnanimi algab K-ga? (1) Tartu prokurör kupatab korduvroolijoodikud trellide taha (3) Majandus Nordea ja DNB liituvad suurimaks Eesti pangaks Arvamus Juhtkiri: meil on Kallas ja meil on Kaljurand…* (11) Margus Paas: miks vaatas nii vähe inimesi Rio olümpiaülekandeid? (9) Päeva karikatuur: kahepäine orav Postimees 1936. aastal: punaarmee tulistas nälgivaid ukrainlasi Matti Maasikas: meil on vähem kui aasta rahvusvahelise küpsuseksamini Andrus Karnau: külmutatud haldusreform Andres Reimer: Balti pangarahva identiteet Kultuur Ei saa me läbi Leeduta (1) Sport Marek Doronin riputab korvpalliketsid varna Spordi lühiuudised Soome koondislane keeldub Kosovoga mängimisest Meistrite liigas loositi alagrupid Dopinguspetsid peavad Norra tegutsemist keelatuks (4) Terror rikkus eestlaste hea võimaluse Eesti tegi väikese edasimineku, aga sellest ei pruugi piisata Kas kiiremad vormelid tähendavad igavat võidusõitu? Kui hirmus tont on olümpiajärgne masendus? (1) Tarbija Vaiksest Hurghada kuurordist Kairo suurlinna melusse Tartu Linnamuuseumis tuleb kooli eel juttu ohutusest Peipsi rannikul hulbivad surnud kalad Lahke linnarahvas annetab moosikeetjatele kuhjade viisi õunu Ühiskonda raputanud peksujuhtum jõudis kohtusse Analüüsid: Tartus napib suurhalli rajamiseks publikut (1) Neli Tartumaa valda on nõus Piirissaare enda rüppe võtma Elistvere loomapark peab homme sünnipäeva Pildid: uuenenud ostukeskus avas külastajatele taas uksed (1) Kooli vana garderoob täitus kappidega Kunstimuuseumi hoidla vahelaed on varisemisohus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu prokurör kupatab korduvroolijoodikud trellide taha

5 min lugemist
Lõuna ringkonnaprokurör Toomas Liiva selgitas eelmise aasta augustis pressikonverentsil Vehendis toimunud ohvriterikka liiklusõnnetuse asjaolusid. Peagi käivitus tema juhtimisel Tartumaal pilootprojekt roolijoodikute siidikinnasteta kohtlemiseks. FOTO: Margus Ansu

Mullu augusti algul istus purjus Randy, kes jäi igavesti 23-aastaseks, Võrtsjärve lähistel Vehendi külas rooli ja sõitis surnuks nii enda kui ka kolm kaaslast. Tänavu on kriminaalses joobes tabatud juhtide hulk kahanenud Tartumaal terve Eesti mõistes rekordilised 28 protsenti.

Tellijale Tellijale

See ei saa olla juhus, sest puhumiste hulk on seitsme kuuga kahanenud võrreldes mullu sama ajaga alla nelja protsendi. Lõuna ringkonnaprokurör Toomas Liiva: «Te küsisite mullu augustis pärast nelja noore hukkunuga õnnetust minult pressikonverentsil, et mida riik korduvroolijoodikute ohjeldamiseks ette võtab.» Nüüd annab ta tehtud töö kohta aru.

33-aastane Viktor Särak on patoloogiline roolijoodik, kes on jäänud joobes juhtimisega vahele üheksa korda. Veel mullu detsembris sai see mees neli kuud reaalset vanglakaristust, ülejäänu aga tingimisi. Paari nädala eest jäi umbjoobes mees jälle vahele, ta ei saanud aru, et sõidab sõidutee asemel hoopis kõnniteel.

Aga nüüd juhtus miski, mis tekitas mehes tõsist hämmeldust: lausa kolm aastat reaalset vangistust ehk võimalik maksimum! Ei või olla!

25.08.2016 27.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto