E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sester nõuab Ossinovskilt haigekassa eelarve taskaalustamist

BNS
Sester nõuab Ossinovskilt haigekassa eelarve taskaalustamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja rahandusminister Sven Sester möödunud reedel haigekassa nõukogu koosolekul.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja rahandusminister Sven Sester möödunud reedel haigekassa nõukogu koosolekul. Foto: Liis Treimann

Rahandusminister Sven Sester nõuab, et tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski teeks kiiremas korras ettepanekud haigekassa eelarve tasakaalu viimiseks. Rahandusminister märkis ka, et haigekassa veelgi kasvav eelarvepuudujääk on vastuolus riigieelarve strateegiaga ning võib riigirahanduse ohtu seada.

«Teie ettepanekul võttis haigekassa nõukogu 19. augustil vastu otsused, mille tulemusena kasvab haigekassa eelarve puudujääk võrreldes riigieelarve seaduses sätestatuga 2017. aastal 10,8 miljonit eurot, ulatudes 12,1 miljoni euroni, ja võib ulatuda 15,7 miljoni euroni aastaks 2020,» kirjutas Sester Ossinovskile.

Ta märkis, et oli rahandusministrina sellele otsusele vastu. «Juhin teie tähelepanu sellele, et selline otsus tehti, minnes vastuollu nii 2016. aasta riigieelarve seadusega kui ka valitsuse vastu võetud riigi eelarvestrateegiaga aastateks 2017–2020,» kirjutas Sester.

Tagasi üles