Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
27.08.2016
Eesti Mälumäng Pretsedent: kohus «surnu» üle (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Dora saadeti Siberisse Tagakülg Eesti lühiuudised Sester nõuab Ossinovskilt haigekassa eelarve taskaalustamist Esikülg 27. august Linnahalli võivad ees oodata paremad päevad Praamide uus piletisüsteem kontrollib autonumbreid ise (1) Majandus Taani õnneuurija: majandusest hoolimata on õnnelikkust taotleda alati võimalik (24) Välismaa Päikese naabertähelt avastati lähim Maa tüüpi planeet (1) Kolumbiat pool sajandit piinanud verine konflikt on lõppemas Korraarmastaja Merkel (5) Merkeli autokolonn langes Prahas rünnaku ohvriks Arvamus Postimees 1931. aastal: kaotud palit! Palutakse tuua kõrtsi. Raul Rebane: seisukoht Eesti taasiseseisvumise ja 20. augusti tähenduse asjus (9) Juhtkiri: kuidas teha õnnelikku riiki (1) Taani õnneuurija: majandusest hoolimata on õnnelikkust taotleda alati võimalik (24) Rossi ränk põrumine (2) Kristiina Ross: eesti keele piiblipilk (2) Põhjamaise näoga baltlane Pehme lemmik taas pildil (2) Päeva karikatuur: tasuta kilekott metsas Jaak Jõerüüt: ametnik, ole inimene, mitte masin! (6) Cätriin Vuks: kilekott või kohuke (5) Kultuur Lõpmatuse lõõskavad miraažid Ajaga võidu kasvanud Metakirjanik Arno Oja vahefiniš Nädala plaat. Drake’i motiiv ja meloodia Snoop Doggi mõrvamüsteerium Siis, kui Eestis oli kõige rohkem rattaid maailmas ühe elaniku kohta Sport Halliku kümme kolmest, kuid vanad mured jäid Meeskonna sümboli vaikne taandumine (1) Kihlveokurat tegutseb taas, süüdlased veel teadmata Andrei Ojamets tagasi Tartus, Järvamaa jahib Laimons Raudseppa AK Taani õnneuurija: majandusest hoolimata on õnnelikkust taotleda alati võimalik (24) Lõpmatuse lõõskavad miraažid Ajaga võidu kasvanud Ants Laaneots: võõrväed Eestis 1990–1994 – aeg, kui meile pakuti siiajäämise eest lennukeid (7) Peeter Langovits: hüvasti, Lenin! Metakirjanik Arno Oja vahefiniš Nädala plaat. Drake’i motiiv ja meloodia Kristiina Ross: eesti keele piiblipilk (2) Valitsus otsib Pokemone Teeme rahval tuju paremaks Jaak Jõerüüt: ametnik, ole inimene, mitte masin! (6) Snoop Doggi mõrvamüsteerium Siis, kui Eestis oli kõige rohkem rattaid maailmas ühe elaniku kohta Arter Suured väikesed rõõmud Kuidas mõjuvad helid Sama diip nagu small-talk Autolugu: Ford Edge. Suur vaikus Rain Rosimannus – tavaline Pokémon (7) Sõiduproov: Hyundai Santa Fe Eesti kõmulisimad ja kalleimad lahutused (1) Linna saabus tivoli! Jalgrattal Tallinnast Tartusse – ja veel väikese ringiga Kurgid kahe tunniga Mediteerida võib ka tantsides Eheda Itaalia jäätise pesa Tallinnas Lauri Leesi: suhelge rohkem noorte ja koertega Lendavad hobused Veini, kreemi ja piisake punki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kihlveokurat tegutseb taas, süüdlased veel teadmata

3 min lugemist
13. märtsil Viljandis toimunud kohtumises sai Infoneti duubelmeeskond 2:1 võidu. Sellel neljapäeval jäi samade meeskondade kohtumine aga ära. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Neljapäeva õhtupoolik Infoneti Lasnamäe staadionil. Kell 18.50 valmistuvad Tallinna FC Infoneti duubelmeeskond ja Viljandi JK Tulevik kohtumiseks Eestitugevuselt teises jalgpalliliigas. Staadioniteadustajana ametis olev Karina Massalskaja usub, et kõik on mänguks valmis, ja peagi peaks kõlama jalgpalliliidu hümn. Ootamatult saabub aga pommuudis: kümme minutit enne kohtumise algust teatab mängu inspektor Hannes Kaasik Infoneti klubis pressiesindaja ametit pidavale Massalskajale, et matš jääb mänguseisuga manipuleerimise kahtluse tõttu ära.

Tellijale Tellijale

«See oli kõigi jaoks täielik šokk,» ütles Massalskaja reede õhtul. Ta kinnitas, et nende klubi pole pea 24 tunni jooksul toimunu kohta rohkem infot saanud. «Jalgpalliliidu lehele ilmus täpselt sama teade, mille edastas mulle ka mängu inspektor. Vahepeal pole uut infot meieni jõudnud.» Infoneti spordidirektor Dmitri Skiperski viibis eile Peterburis ning sel teemal kommentaare ei jaganud.

Eestijalgpalliliigades on tegemist teise korraga, kui kohtumine jääb ära kihlveopettuse kahtluse tõttu. Esimest juhtum leidis aset 2013. aastal, kui Kadrioru staadionil toimunud meistriliiga kohtumises pidanuks vastamisi minema Tallinna Levadia ja Tallinna Kalev. Toona selgus võimalik mängutulemusega manipuleerimine pool tundi enne mängu algust, kui kohtunik mõlemale meeskonnale teate edastas. Levadia suureskoorilisele võidule oli panustatud ebaharilikult suuri summasid.

Reedel kinnitas Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juht Mihkel Uiboleht, et veel ei saa nad neljapäevase juhtumi kohta rohkem infot avaldada. Seega pole teada, mil viisil ja kes antud kohtumise tulemust mõjutada püüdis.

Portaal Soccernet.ee avaldas mängu järel kihlveokontorites toimunud koefitsientide liikumise, mis samuti kahtlusi tekitab. Kui kolmapäeval oli Tuleviku võidu koefitsient erinevates kontorites umbes 2, mis tähendab 50-protsendilist tõenäosust Viljandi võiduks, siis neljapäeval langes see number kolinal, kuni teatati, et matš jääb ära. Viimastel hetkedel oli Tuleviku võidu koefitsiendiks 1,25, mis tähendas 80-protsendilist võidu tõenäosust.

Samas peab arvestama, et duubelmeeskondade mängude koefitsiendid võivad palju muutuda ka selle tõttu, et tavaliselt selgub alles viimasel hetkel, kui suurt abi saadakse põhimeeskonna juurest. Infoneti duubli juures mängib see kindlasti suurt rolli, kuna klubi parimad mehed hoiavad Eesti meistriliigas esikohta. Väike toetus põhirivistusest võib duubli esitusele korraliku järje jätta. Selle nurga alt polegi koefitsientide viimase hetke muutused kuigi üllatavad.

Tuleviku president Raiko Mutle tunnistas, et muremõtteid tal peas ei ole, kuna usub oma meeskonna aususesse. «Me ei tea rohkem, kui avalikkus. Rääkisime sellel teemal ka alaliiduga, kuid nad olid sedavõrd delikaatsed, et ei avaldanud, kumba meeskonda need kahtlused puudutavad. Seal on palju võimalusi, pettusi võivad läbi viia ka kohtunikud. Hetkel ei saa kedagi süüdistada ega näpuga näidata,» arutles Mutle. «Mina praegu igal juhul ei muretse. Ma tõesti usun, et meie mängijad pettustega ei tegele.»

26.08.2016 29.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto