Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valikukoht tervishoius: tõsta makse või küsida raha haigetelt

Võib eeldada, et varsti tuleb tõbistel arsti juurde minnes rohkem raha kaasa võtta, sest tõusevad nii visiidi- kui ka voodipäevatasud. FOTO: SCANPIX

Eesti rahvastiku vananemise tõttu rahapuudus tervishoius aina süveneb ning selle kriisi lahendamiseks on Praxise eksperdi Andres Võrgu hinnangul kaks võimalust: kas tõsta makse või hakata küsima lisaraha patsientidelt.

Tellijale Tellijale

«Minu arust ei ole mõtet kommenteerida seda, kui realistlik on haigekassa kulude-tulude nulli saamine lähiaastail,» ütles Eesti tervishoiu jätkusuutlikkust uurinud Praxise analüütik Andres Võrk.

Tema sõnul ei ole praeguse rahastamissüsteemi jätkudes ainuüksi demograafilise muutuse tõttu (eakate osakaalu suurenemine ühiskonnas – toim) võimalik tervishoiuteenust samamoodi ja samas ulatuses pakkuda. Seda näitavad nii sotsiaalministeeriumi, haigekassa kui ka Praxise prognoosid.

27.08.2016 30.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto