T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valikukoht tervishoius: tõsta makse või küsida raha haigetelt

Hanneli Rudi
, Tarbija toimetuse juhataja
Facebook
Comments
Võib eeldada, et varsti tuleb tõbistel arsti juurde minnes rohkem raha kaasa võtta, sest tõusevad nii visiidi- kui ka voodipäevatasud.
Võib eeldada, et varsti tuleb tõbistel arsti juurde minnes rohkem raha kaasa võtta, sest tõusevad nii visiidi- kui ka voodipäevatasud. Foto: SCANPIX

Eesti rahvastiku vananemise tõttu rahapuudus tervishoius aina süveneb ning selle kriisi lahendamiseks on Praxise eksperdi Andres Võrgu hinnangul kaks võimalust: kas tõsta makse või hakata küsima lisaraha patsientidelt.

«Minu arust ei ole mõtet kommenteerida seda, kui realistlik on haigekassa kulude-tulude nulli saamine lähiaastail,» ütles Eesti tervishoiu jätkusuutlikkust uurinud Praxise analüütik Andres Võrk.

Tema sõnul ei ole praeguse rahastamissüsteemi jätkudes ainuüksi demograafilise muutuse tõttu (eakate osakaalu suurenemine ühiskonnas – toim) võimalik tervishoiuteenust samamoodi ja samas ulatuses pakkuda. Seda näitavad nii sotsiaalministeeriumi, haigekassa kui ka Praxise prognoosid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles