Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.08.2016
Eesti Kell 13 hakkab tiksuma kaalukas ööpäev Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Marju Lauristin: presidendile peab saama igas olukorras kindel olla (12) Horoskoop Tagakülg Valikukoht tervishoius: tõsta makse või küsida raha haigetelt Eesti lühiuudised Postimees teeb presidendivalimisest otseülekande Malevlased lustisid Eesti õpilasmaleva juubelil 29. 08 Esikaas II ERMi näitus lisab «päris asjadele» virtuaalsed aistingud (2) Majandus Majanduse lühiuudised Pankade suurtehing testib Eesti konkurentsivõimet Välismaa Esimese maailmasõja läänerindel varitseb endiselt oht KOHALIK VAADE. Ebatavaliselt kuum poliitikasuvi Slovakkias Kaevikusõja ohud Välismaa lühiuudised Arvamus Evelyn Sepp: president – mitte kuidas, vaid miks? (3) Urmet Tambre: valgeks klantsitud surm (21) Juhtkiri: mõni tund riigikogu mustas kastis, juba täna õhtul (3) Daniel Pipes: jätke burkiinid rahule, keelake burkad (6) Postimees 1930. aastal: saksa rahvuslased peksuhulluses Taavi Minnik: Türgi gambiit (2) Kultuur Mida toob Von Krahli uus hooaeg? Kultuuri lühiuudised Sport Ränk avarii, Verstappeni enesekindlus ja Mercedeste edu Senine tippsari hääbub, otsitakse asendust Soe Pärnu publik ravis haavatud olümpialasi Peatreeneri koju kolinud koondis püüab saavutada järgmist eesmärki ja vältida tülisid Laskesuusakoondis katsetas Otepää MMil vormi Tarbija Sobiva endlikepi leiab nii turist kui ka ekstreemsportlane Esimene poekett keeldub lastele napsukomme müümast (1) Katse: kui kaua kestab napsikommidest tekkinud joove (3) Tartu Tartu loomelinnak tutvustas end rahvale Üks Jaan Poska kool tuleb juurde Noorte melu täidab nädalaks kesklinna Ametnikud kohitsevad Piirissaarel punast kukke (1) Kui koertel lastaks kõnelda inimeste keeles Lapsed ei suuda seista ühel jalal. Hüpata hüppenööriga. Mis aitaks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lapsed ei suuda seista ühel jalal. Hüpata hüppenööriga. Mis aitaks?

3 min lugemist
Treener Merle Leiner seisab laste tervisekooli suvelaagris kahe kase vahele tõmmatud lindil, millel tasakaalu hoidmine ei ole üldsegi mitte kerge harjutus. Nii nagu ei ole kerge tasakaalu hoida ka oma toitumise, liikumise, harjumuste ja kiusatuste vahel. FOTO: Sille Annuk

Mõne lapse füüsiline areng võib olla mitu aastat eakaaslaste omast maas. Näiteks ei suuda 7- või 8-aastane laps seista ühe jala peal! Või ei ole ta suuteline maa peal kukerpalli tegema, sest ta ei julge.

Tellijale Tellijale

Hüppenööriga hüppamisest ei saa rääkidagi, sest juba kahelt jalalt äratõuge võib olla lapsele üle jõu käiv. Mis veel siis, kui ka nöör mängu võtta.

Neid näiteid loetleb ridamisi treener Merle Leiner, kes kolm aastat tagasi asutas Tartusse laste tervisekooli, et üles leida väheliikuvad ja ülekaalulisusele kalduvad lapsed, ning asus koos teiste juhendajatega neile pakkuma arendavaid treeninguid ning nõustama tervisekäitumise osas terveid peresid.

27.08.2016 30.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto