Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.08.2016
Eesti Kell 13 hakkab tiksuma kaalukas ööpäev Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Marju Lauristin: presidendile peab saama igas olukorras kindel olla (11) Horoskoop Tagakülg Valikukoht tervishoius: tõsta makse või küsida raha haigetelt Eesti lühiuudised Postimees teeb presidendivalimisest otseülekande Malevlased lustisid Eesti õpilasmaleva juubelil 29. 08 Esikaas II ERMi näitus lisab «päris asjadele» virtuaalsed aistingud (2) Majandus Majanduse lühiuudised Pankade suurtehing testib Eesti konkurentsivõimet Välismaa Esimese maailmasõja läänerindel varitseb endiselt oht KOHALIK VAADE. Ebatavaliselt kuum poliitikasuvi Slovakkias Kaevikusõja ohud Välismaa lühiuudised Arvamus Evelyn Sepp: president – mitte kuidas, vaid miks? (3) Urmet Tambre: valgeks klantsitud surm (21) Juhtkiri: mõni tund riigikogu mustas kastis, juba täna õhtul (3) Daniel Pipes: jätke burkiinid rahule, keelake burkad (6) Postimees 1930. aastal: saksa rahvuslased peksuhulluses Taavi Minnik: Türgi gambiit (2) Kultuur Mida toob Von Krahli uus hooaeg? Kultuuri lühiuudised Sport Ränk avarii, Verstappeni enesekindlus ja Mercedeste edu Senine tippsari hääbub, otsitakse asendust Soe Pärnu publik ravis haavatud olümpialasi Peatreeneri koju kolinud koondis püüab saavutada järgmist eesmärki ja vältida tülisid Laskesuusakoondis katsetas Otepää MMil vormi Tarbija Sobiva endlikepi leiab nii turist kui ka ekstreemsportlane Esimene poekett keeldub lastele napsukomme müümast (1) Katse: kui kaua kestab napsikommidest tekkinud joove (3) Tartu Tartu loomelinnak tutvustas end rahvale Üks Jaan Poska kool tuleb juurde Noorte melu täidab nädalaks kesklinna Ametnikud kohitsevad Piirissaarel punast kukke (1) Kui koertel lastaks kõnelda inimeste keeles Lapsed ei suuda seista ühel jalal. Hüpata hüppenööriga. Mis aitaks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERMi näitus lisab «päris asjadele» virtuaalsed aistingud

5 min lugemist
ERMi teadur-kuraator Reet Piiri paneb käpikud ja vööd kenasti ritta. FOTO: Eero Vabamägi

Paar päeva rohkem kui kuu enne Eesti Rahva Muuseumi avamist saab kujutlusvõimet appi võttes juba pisukese ettekujutuse sellest, milline see kõik olema hakkab. Näeb «päris asju», aga ka palju virtuaallahendusi.

Tellijale Tellijale

Aju mõjutamist helide, visuaali ja isegi lõhnadega tuleb omajagu. Digividinaid on kõikjal, suur osa neist esialgu paika panemata. Vitriinidki on veel valdavalt tühjad, aga paanilist sagimist ei paistnud reedel kusagil.

Direktor Tõnis Lukas ütleb siiski, et selliste muuseumide avamise eel läheb alati ajaga kitsaks. «Heas mõttes viimase hetke kiirustamine käib asja juurde,» lisab ta. «Töömaht on muidugi tohutu ja appi on tulnud ka nende osakondade inimesed, kes iga päev näitustega ei tegele.» Lisandunud on ka hulk praktikante. Kui aasta algul töötas ERMis 109 inimest, siis rahvale avamise päeval ehk 1. oktoobril on juba 150 palgalist.

27.08.2016 30.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto