Sisukord
Sport
Postimees
31.08.2016
Eesti ERMi köök ei valmi tähtajaks (1) Kallas: valimiskogus võlun kõiki! (5) Omad saevad Rõivase tooli (16) Mälumäng Haigekassa nägi ette mustemat tulevikku Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakülg Rõivas: tuleb ära oodata erakonna ühine otsus Valimissedeli pildistamine pole Toompeal hea toon Kallase SMS Rõivasele: põhimure oli, et Jõks ei pääseks Mis saab edasi? 31.08 Esikaas Majandus Ettevõtjad: teatud sektorite palgakasvu taga on maksuameti hea töö Euroopa Liit esitas Apple’ile hiigelnõude (3) Majanduse lühiuudised Pomerantsi eelnõu tõstab hüppeliselt maamaksu (15) Välismaa Rootsi ajakirjanik: meil käib kultuuridevaheline võitlus (3) Piltuudis: Itaalia tuletõrjujad riputavad Jeesuse kuju Välismaa lühiuudised Trump pälvib toetust üllatavast suunast Arvamus Vastukaja: vette visatud vara Tarmo Pikner: presidendi õpipoisid-tüdrukud riigikogus ei skoorinud ehk matemaatikatunnid riigikogus Lauri Hussar: Jüri Luik, palun, kas te oleksite valmis? (7) Juhtkiri: Rõivase flirt tagasiastumisega (8) Postimees 1995. aastal: politsei avastas narkopesa Ene-Margit Tiit: mida teha, et plastireostust vähendada? Olev Remsu: kui kingiks Lätile Ruhnu saare? (13) Päeva karikatuur Kultuur «Nobenäpp» ja mehisuse allakäik (1) Sport Spordi lühiuudised Taltsi aeg sai läbi, uus tõstejuht tahab aidata ka teiste alade sportlasi Põnevad valikud – kus sõidab Tänak tuleval hooajal? Medaliteni viib teadus, mitte kokkuhoid Uljas ja ülbe tõusev täht ajab vormelimaailma marru Rooney lõpetab pärast MMi koondisekarjääri Tarbija Isehakanud suuhügienistid seavad patsiendid ohtu Tartu Postimuuseum lahkub kesklinnast (1) Tartu saadab presidenti valima neli valijameest. Aga kelle? (1) Volikogu otsus sunnib lasteaeda kolima Ministeerium kasvas Tartus põlvpükstest välja Viie tuhande elaniku nõue viib haldusreformi seaduse kohtusse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taltsi aeg sai läbi, uus tõstejuht tahab aidata ka teiste alade sportlasi

3 min lugemist
Ain Põder lubas, et uuenenud Tõsteliidu ladvik ei jää käed rüpes istuma. FOTO: Erakogu

Kaheksa aastat Eesti Tõsteliidu president olnud ja isa kõrval ala kõneisikuks saanud Jaan Talts juunior otsustas Eesti tõstmise juhtimisest mõneks ajaks tagasi tõmbuda ja uueks ametiajaks mitte kandideerida. Uus juht Ain Põder loodab, et rahahädas alal suudetakse tema juhtimisel kandepinda laiendada, et Mart Seim ei jääks Eesti viimase aja tõstmises positiivseks erandiks. Lisaks soovitakse uuele tasemele aidata ka teisi spordialasid.

Tellijale Tellijale

51-aastane Põder on kindel, et üldjoontes tegi Talts tööd hästi ja tohutu paleepöördega tegu pole. Pealegi lootis Põder, et Talts oleks valitud vähemalt uude juhatusse, aga sealt jäi endine juht huvitaval kombel sootuks välja. «Kandidaatide nimekiri oli pikk ja selgus, et anti võimalus noorematele,» märkis Põder napisõnaliselt.

Euroopa Tõstmisliidu asepresidendina jätkav Talts ei välistanud tulevikus uuesti kohaliku tõstmise juurde naasmist, aga kinnitas, et loobumine polnud uitmõte. «Enda jaoks oli otsus tehtud juba jaanuarikuus. Tegelikult pidi meie üldkoosolek veebruaris olema, aga lükkasime presidendivalimised olümpiatsükliga kooskõlla. Kaheksa aastat on pikk aeg ja kuna meil oli uus väärikas kandidaat olemas, siis seda enam oli mul seda otsust lihtne teha. Uuel presidendil on kindlasti hoogu ja energiat, et seda tööd hästi teha,» ütles ta.

30.08.2016 01.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto