Taltsi aeg sai läbi, uus tõstejuht tahab aidata ka teiste alade sportlasi

Ain Põder lubas, et uuenenud Tõsteliidu ladvik ei jää käed rüpes istuma. FOTO: Erakogu

Kaheksa aastat Eesti Tõsteliidu president olnud ja isa kõrval ala kõneisikuks saanud Jaan Talts juunior otsustas Eesti tõstmise juhtimisest mõneks ajaks tagasi tõmbuda ja uueks ametiajaks mitte kandideerida. Uus juht Ain Põder loodab, et rahahädas alal suudetakse tema juhtimisel kandepinda laiendada, et Mart Seim ei jääks Eesti viimase aja tõstmises positiivseks erandiks. Lisaks soovitakse uuele tasemele aidata ka teisi spordialasid.

Tellijale Tellijale

51-aastane Põder on kindel, et üldjoontes tegi Talts tööd hästi ja tohutu paleepöördega tegu pole. Pealegi lootis Põder, et Talts oleks valitud vähemalt uude juhatusse, aga sealt jäi endine juht huvitaval kombel sootuks välja. «Kandidaatide nimekiri oli pikk ja selgus, et anti võimalus noorematele,» märkis Põder napisõnaliselt.

Euroopa Tõstmisliidu asepresidendina jätkav Talts ei välistanud tulevikus uuesti kohaliku tõstmise juurde naasmist, aga kinnitas, et loobumine polnud uitmõte. «Enda jaoks oli otsus tehtud juba jaanuarikuus. Tegelikult pidi meie üldkoosolek veebruaris olema, aga lükkasime presidendivalimised olümpiatsükliga kooskõlla. Kaheksa aastat on pikk aeg ja kuna meil oli uus väärikas kandidaat olemas, siis seda enam oli mul seda otsust lihtne teha. Uuel presidendil on kindlasti hoogu ja energiat, et seda tööd hästi teha,» ütles ta.

30.08.2016 01.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto