T, 16.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERMi köök ei valmi tähtajaks

Nils Niitra
, reporter
ERMi köök ei valmi tähtajaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Toitlustusjuht Merle Roomets ja peakokk Eero Kippa tulevases ERMi restoranis.
Toitlustusjuht Merle Roomets ja peakokk Eero Kippa tulevases ERMi restoranis. Foto: Margus Ansu

Uue Eesti Rahva Muuseumi kohviku ja restorani köögid ei valmi tähtajaks ehk 1. oktoobriks, sest rahandusministeeriumi ettekirjutus teeb vastava riigihanke maatasa. Sellest hoolimata avatakse ERM ise õigel päeval.

Kõigepealt korraldas köögitehnika hanke Riigi Kinnisvara AS (edaspidi RKAS), milleks ammutas inspiratsiooni ühelt hankel osalejalt kuni detailideni välja. Nagu näiteks, millised peaksid olema tassid või ahi: šnitti võeti tootja kataloogist. Hanke võitis aga ikkagi teine, odavama pakkumise teinu, mis peaks ju iseenesest kõiki veenma, et see polnud suunatud hange. Seepeale kaebas hanketingimuste inspiratsiooniallikas otsuse edasi riigihangete vaidlustuskomisjoni ja sai võidu. RKAS sõnastas võitja valimise põhjenduse ümber ja kinnitas võitjaks uuesti odavama pakkumise tegija. Ent sellega jant ei lõppenud, sest nüüd võttis kolmas konkursil osalenu kätte ja pöördus rahandusministeeriumi poole, paludes alustada RKASi tegevuse suhtes järelevalvemenetlust. Seda suppi RKAS nüüd helbibki.

Tagasi üles