Sisukord
Eesti
Postimees
01.09.2016
Eesti Esimese klassi mudilaste hulk kasvab tänavugi Mälumäng Suurimaks sõjaks läheb teise finaali viiva koha nimel (6) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Ministrid peavad haigekassa nõukogu saamatuks Kallased said koduerakonnalt viimase võimaluse (2) Eesti lühiuudised Sõjakool marssis õppeaasta alguse puhul Esikülg 1. september Uued reeglid riigiautode pidamisele Olenevalt omavalitsusest võib ranitsatoetus olla nullist 320 euroni Riigi autodel on tulevikus silmad peal (2) Majandus Rae Kivitehas tarnis üle Eesti 300 000 praakplokki Arvamus Alari Allika: kümme soovitust kooliaasta alguseks Juhtkiri: kolm kaotajat, võitjaid pole (7) Juku-Kalle Raid: kirvena pea kohal rippuvad vuntsid (21) Hanneli Rudi: massipsühhoos ja kooliäri Postimees 1931. aastal: õppeaasta nõuab küllalt suuri kulusid Päeva karikatuur: Taavi ehmatus Kristi Paron: võrdsete võimaluste kool Enda Trubok: õnneliku õpilase pihtimus* (4) Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo palkas andeka pahapoisi Esile kerkinud liidrid vedasid Eesti võidule Anett Kontaveit: kaotada on alati valus, aga näen edasiminekut Peaproov jättis Eesti võidu ja rahuloluta Legendaarne korvpallitreener lahkub Audentesest Pisike seade tekitab suurt pahameelt Tarbija Mehe aias kasvab üle 200 viinamarjasordi Tartu Kolm põlve rügab koolialguse lillede nimel Algab kirev kooliaasta Elumuutus viib abikaasad taas koos ülikooli (1) Kultusbaari Zavood omanik asub ülikoolis keskeakriisi ületama Küproslanna õppis armastama hapukoort ja hindama oma kodumaad Kolm ametit kutsekoolist, nüüd neljas alma mater'ist (1) Täna lähevad Tartus kooli ka seitse pagulast Kunstnik mõtles kirevale kooliaastale ja sügisele Dramaturg kergendas õpetajate elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ministrid peavad haigekassa nõukogu saamatuks

3 min lugemist
Jevgeni Ossinovski ja Sven Sester 19. augustil haigekassa nõukogu koosolekul. FOTO: Liis Treimann

Rahandus- ja terviseminister on eri meelt, mida hakata peale haigekassa puudujäägiga. Nüüd on leitud üksmeel ühes asjas: oma osa kriisis on haigekassa nõrgal nõukogul, kuhu mõlemad ministrid ka ise kuuluvad.

Tellijale Tellijale

«Viimasel ajal on hakatud määrama sinna otseselt huvitatud osalisi, seal on ravimitööstuse, erameditsiini esindajad,» ütles haigekassa nõukogu liige, ametiühingute esindaja Peep Peterson. Ta tunnistas, et üsna palju ajast kulub spetsiifiliste probleemide arutamisele, näiteks kuidas erahaiglaid rahastada.  Tema sõnul on ametiühingud rahul töötukassa nõukoguga, kus on kaks valitsuse, kaks tööandjate ja  kaks ametiühingute esindajat. «Mis ministrite peades on, seda ei oska ma öelda, sest sellest (nõukogu reformist – toim) on kunagi olnud põgusalt juttu,» ütles Peterson.

Ametiühingute juhi sõnul suhtub nõukogu nüüd kriitilisemalt haigekassa juhatuse tehtud arvutustesse, samas ta möönis, et neil puudub võimekus neid kontrollida või anda hinnang kui realistlikud nad on.  «Neid ei suuda nõukogu ka tulevikus kontrollida, selleks juhatus ongi,» ütles Peterson.

31.08.2016 02.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto