N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Esimese klassi mudilaste hulk kasvab tänavugi

Nils Niitra
, reporter
Esimese klassi mudilaste hulk kasvab tänavugi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartumaa Unipiha kooli direktor Eha Jakobson pani eile neljale selle aasta esimese klassi jütsile õpikud lauale valmis.
Tartumaa Unipiha kooli direktor Eha Jakobson pani eile neljale selle aasta esimese klassi jütsile õpikud lauale valmis. Foto: Kristjan Teedema

Tänavu kasvab esimesse klassi minevate laste hulk mitmendat aastat järjest ja seetõttu ei ole oodata ka vahepeal tavapäraseks saanud koolide hulgisulgemisi. Kooli läheb ligi 15 500 last ehk üle 700 mullusest enam.

Samas kahaneb hoogsalt nii gümnasistide kui ka tudengite hulk, sest selles vanuses noori on lihtsalt vähem. Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ei julge lubada, et koolide sulgemine peatuks. «Koole on mahu poolest endiselt kõvasti üle,» lausus ta. «Koolivõrk kujunes aegadel, mil lapsi sündis kaks korda rohkem kui praegu. Investeeringuid me enam niisama ei jaga, vaid sihipäraselt selleks, et koolivõrk ümber kujuneks.»

Põhikool peab Ligi kinnitusel siiski endiselt kodu lähedal olema. «Seda kodu lähedust peab aga hindama kooli pidaja ehk omavalitsus,» lisas ta.

Tagasi üles