Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Esimese klassi mudilaste hulk kasvab tänavugi

3 min lugemist
Tartumaa Unipiha kooli direktor Eha Jakobson pani eile neljale selle aasta esimese klassi jütsile õpikud lauale valmis. FOTO: Kristjan Teedema

Tänavu kasvab esimesse klassi minevate laste hulk mitmendat aastat järjest ja seetõttu ei ole oodata ka vahepeal tavapäraseks saanud koolide hulgisulgemisi. Kooli läheb ligi 15 500 last ehk üle 700 mullusest enam.

Tellijale

Samas kahaneb hoogsalt nii gümnasistide kui ka tudengite hulk, sest selles vanuses noori on lihtsalt vähem. Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ei julge lubada, et koolide sulgemine peatuks. «Koole on mahu poolest endiselt kõvasti üle,» lausus ta. «Koolivõrk kujunes aegadel, mil lapsi sündis kaks korda rohkem kui praegu. Investeeringuid me enam niisama ei jaga, vaid sihipäraselt selleks, et koolivõrk ümber kujuneks.»

Põhikool peab Ligi kinnitusel siiski endiselt kodu lähedal olema. «Seda kodu lähedust peab aga hindama kooli pidaja ehk omavalitsus,» lisas ta.

31.08.2016 02.09.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto