Sisukord
Kultuur
Tänane leht
02.09.2016
Eesti Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni (9) Horoskoop Palju õnne Olulised vähiproovid aegusid Roode vaidlustas kohtuotsuse ja jätkab IRLis Seadust täita püüdnud tudeng jäi ootamatult juhiloata Pauluse protsessi otsus juba koidab Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Majandus Moe mõisa kerkib joogiteemaline teemapark Analüütik: erinevalt paljudest riikidest ei toimu Eestis filiaali kasumi topeltmaksustamist Majanduse lühiuudised Põllumeeste hädadele lõppu ei paista Välismaa Türgi tegevus Süürias on ohtu seadnud suhted USAga KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud Soome ekspert: Venemaa soovib teadlikult küberrünnakutega vahele jääda (2) Arvamus Ivan Makarov: Artemi Troitski avastas Eestis Ameerika ja sai pühalt lehmalt puksida (1) Mart Kivastik: rahva hääl kui hüüdja hääl kõrbes (10) Henrik Roonemaa: head kooliaasta algust, viimane põlvkond enne roboteid! (10) Postimees 1933. aastal: Tartu õpetajad lahkusid õpetajate liidust Juhtkiri: tarkusepäeva kurioosum (2) Päeva karikatuur: e-tiiger enam ei hüppa Madis Müller: positiivsed muutused Eesti finantsturul (3) Aivar Pau: õhk välja e-riigi radikast! Kultuur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Draamal on kõik lavastused võrdsed Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti edukaim naiskond sattus ootamatult tänavale ja kolis maale Ühisliigast saadud kasu, liidrid ja halb tasakaal Kalev palkab Eesti tulevikumehe, Valgevene koondislase ja ootab pääsu EuroCupile Rebased kanalast välja: dopingukütid plaanivad reforme Hümni rüvetamise eest riigi vihatuimaks meheks Suvist turgu valitsesid üliheldelt kulutanud inglased Uus hooaeg toob uued reeglid Tallinn Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Tarbija Jamaica – võib-olla kõige pöörasem saar maailmas AK Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Tartu Peksjate karistus tuli oodatust karmim Südamega maja juht võttis vastu rektori ametiraha Elektriteater tõmbab suvele joone alla ERMi hiigelvaip ühendab kogu rahva Galerii: rahvusarhiivi kolimine käib täistuuridel Piimahind tõuseb, põllumees rõõmustab (1) Tänavuse teatrifestivali eelmäng käib paradiislikus aias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Draamal on kõik lavastused võrdsed

6 min lugemist
Hele Kõrve Kaelkirjanikuna Tallinna Linnateatri lavastuses «Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus». FOTO: Siim Vahur/Tallinna Linnateater

Eesti teatri festival toimub alates 1996. aastast. Kui algusaastatel tõi festival Tartusse kokku eesti teatri viimase hooaja parimad lavastused, siis viimased viis aastat on Draama olnud kuraatorifestival, kus põhiprogrammi kaheksa lavastust valib välja üks teatrile lähedal seisev inimene. 

2016. aastast on aga taas kõik uut moodi – SA Eesti Teatri Festivali ja SA Eesti Teatri Agentuuri korraldatud konkursi parima festivaliidee leidmiseks võitis Tartu Uus Teater, kes ka esmaspäeval algava festivali taga seisab. Draama 2016 kunstiline juht on Tartu Uue Teatri loominguline juht Ivar Põllu.

Tellijale Tellijale

Kuna festivalipublik on valdavalt Lõuna-Eesti teatrivaataja, siis sooviti Tartusse tuua just neid lavastusi, mis muidu ülikoolilinna ei jõua. Seetõttu ei ole festivaliprogrammis Tartu teatrite repertuaari või neid Eesti teatrite lavastusi, mis hooajal Tartus gastroleerivad. «Ja kui on, siis on sel mingi eriline kunstiline põhjus loomaks kooslusi, mis ei saaks teoks kuskil mujal kui siin. Nii võib sel aastal programmis näha Vanemuise lavastust «Üritus», mis koos oma Eesti Draamateatri festivalil osaleva lavastusega «Valgustaja» moodustavad kena Uku Uusbergi komplekti,» põhjendab Ivar Põllu.

Ivar Põllu tunnistab, et kuna lavastuste Tartusse toomine on tihtipeale ajakulukas ning nõuab suurt ehitamist, siis oli üheks eesmärgiks töö tasuvus, seda nii teatrite kui publiku mõistes – mida rohkem publikut etendusi näeb, seda parem.

01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto