Sisukord
Sport
Tänane leht
02.09.2016
Eesti Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni (9) Horoskoop Palju õnne Olulised vähiproovid aegusid Roode vaidlustas kohtuotsuse ja jätkab IRLis Seadust täita püüdnud tudeng jäi ootamatult juhiloata Pauluse protsessi otsus juba koidab Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Majandus Moe mõisa kerkib joogiteemaline teemapark Analüütik: erinevalt paljudest riikidest ei toimu Eestis filiaali kasumi topeltmaksustamist Majanduse lühiuudised Põllumeeste hädadele lõppu ei paista Välismaa Türgi tegevus Süürias on ohtu seadnud suhted USAga KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud Soome ekspert: Venemaa soovib teadlikult küberrünnakutega vahele jääda (2) Arvamus Ivan Makarov: Artemi Troitski avastas Eestis Ameerika ja sai pühalt lehmalt puksida (1) Mart Kivastik: rahva hääl kui hüüdja hääl kõrbes (10) Henrik Roonemaa: head kooliaasta algust, viimane põlvkond enne roboteid! (10) Postimees 1933. aastal: Tartu õpetajad lahkusid õpetajate liidust Juhtkiri: tarkusepäeva kurioosum (2) Päeva karikatuur: e-tiiger enam ei hüppa Madis Müller: positiivsed muutused Eesti finantsturul (3) Aivar Pau: õhk välja e-riigi radikast! Kultuur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Draamal on kõik lavastused võrdsed Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti edukaim naiskond sattus ootamatult tänavale ja kolis maale Ühisliigast saadud kasu, liidrid ja halb tasakaal Kalev palkab Eesti tulevikumehe, Valgevene koondislase ja ootab pääsu EuroCupile Rebased kanalast välja: dopingukütid plaanivad reforme Hümni rüvetamise eest riigi vihatuimaks meheks Suvist turgu valitsesid üliheldelt kulutanud inglased Uus hooaeg toob uued reeglid Tallinn Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Tarbija Jamaica – võib-olla kõige pöörasem saar maailmas AK Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Tartu Peksjate karistus tuli oodatust karmim Südamega maja juht võttis vastu rektori ametiraha Elektriteater tõmbab suvele joone alla ERMi hiigelvaip ühendab kogu rahva Galerii: rahvusarhiivi kolimine käib täistuuridel Piimahind tõuseb, põllumees rõõmustab (1) Tänavuse teatrifestivali eelmäng käib paradiislikus aias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hümni rüvetamise eest riigi vihatuimaks meheks

3 min lugemist
Colin Kaepernicku otsus USA hümni ajal protesti märgiks istuda on hetkel USAs üks üks kuumemaid teemasid. FOTO: SCANPIX/REUTERS

Kuigi spordijuhid korrutavad igal võimalusel, et sport ja poliitika ei kuulu kokku ning spordivõistlused pole koht, kus oma meelsust väljendada, tekib aeg-ajalt ikka sportlasi, kellele on suurem pilt tähtsam kui sport.

Viimane juhtum pärineb Ameerika Ühendriikidest, kus sealne Ameerika jalgpalli profiliiga NFLi mängija Colin Kaepernick otsustas hümni ajal istuda. Ta avaldas sellega protesti politseivägivalla vastu mustanahaliste vastu. Riigilipp ja hümn on paljudele ameeriklastele aga püham ja suurema tähendusega kui mõnes teises riigis ja vastukaja on olnud meeletu.

Tellijale Tellijale

Jalgpallur teatas eelmisel nädalal, et ei kavatse hümni ajal püsti seista, nagu on hea tava, ja on hümni ajal protestiks istunud kõigil hooajaeelsetel mängudel. «Ma ei tõuse püsti ega austa sellise riigi lippu, mis ahistab mustanahalisi inimesi. Minu jaoks on see suurem kui jalgpall ja oleks isekas, kui vaataksin toimuvat lihtsalt pealt. Tänavatel on surnukehad ja inimestele makstakse palgata puhkuse eest ja nad pääsevad mõrvast puhta nahaga,» sõnas mustanahaline mängumees oma avalduses, viidates politseivägivallale.

Mõned fännid on seepeale hakanud Kaepernicku mängusärke põletama, teised korraldavad tema toetuseks protestimarsse. Mitu kaasmängijat on talle selle eest toetust avaldanud, teised hukka mõistnud. 

01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto