Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.09.2016
Eesti Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni (9) Horoskoop Palju õnne Olulised vähiproovid aegusid Roode vaidlustas kohtuotsuse ja jätkab IRLis Seadust täita püüdnud tudeng jäi ootamatult juhiloata Pauluse protsessi otsus juba koidab Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Majandus Moe mõisa kerkib joogiteemaline teemapark Analüütik: erinevalt paljudest riikidest ei toimu Eestis filiaali kasumi topeltmaksustamist Majanduse lühiuudised Põllumeeste hädadele lõppu ei paista Välismaa Türgi tegevus Süürias on ohtu seadnud suhted USAga KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud Soome ekspert: Venemaa soovib teadlikult küberrünnakutega vahele jääda (2) Arvamus Ivan Makarov: Artemi Troitski avastas Eestis Ameerika ja sai pühalt lehmalt puksida (1) Mart Kivastik: rahva hääl kui hüüdja hääl kõrbes (10) Henrik Roonemaa: head kooliaasta algust, viimane põlvkond enne roboteid! (10) Postimees 1933. aastal: Tartu õpetajad lahkusid õpetajate liidust Juhtkiri: tarkusepäeva kurioosum (2) Päeva karikatuur: e-tiiger enam ei hüppa Madis Müller: positiivsed muutused Eesti finantsturul (3) Aivar Pau: õhk välja e-riigi radikast! Kultuur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Draamal on kõik lavastused võrdsed Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti edukaim naiskond sattus ootamatult tänavale ja kolis maale Ühisliigast saadud kasu, liidrid ja halb tasakaal Kalev palkab Eesti tulevikumehe, Valgevene koondislase ja ootab pääsu EuroCupile Rebased kanalast välja: dopingukütid plaanivad reforme Hümni rüvetamise eest riigi vihatuimaks meheks Suvist turgu valitsesid üliheldelt kulutanud inglased Uus hooaeg toob uued reeglid Tallinn Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Tarbija Jamaica – võib-olla kõige pöörasem saar maailmas AK Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Tartu Peksjate karistus tuli oodatust karmim Südamega maja juht võttis vastu rektori ametiraha Elektriteater tõmbab suvele joone alla ERMi hiigelvaip ühendab kogu rahva Galerii: rahvusarhiivi kolimine käib täistuuridel Piimahind tõuseb, põllumees rõõmustab (1) Tänavuse teatrifestivali eelmäng käib paradiislikus aias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni

3 min lugemist
Priit Toobal. FOTO: Elmo Riig / Sakala

Viimane kuu aega erakonna ladvikule teada olev Priit Toobali allkirjaga garantiikiri 450 000 eurole võib halvimal juhul viia erakonna varade arestimiseni, arvete külmutamiseni ja esimehe kiiremas korras tagandamiseni.

Tellijale Tellijale

Eile tuli avalikuks garantiikiri, millele on ainuisikuliselt andnud allkirja pärast ahistamisskandaali erakonnast, riigikogust ja peasekretäri kohalt lahkunud Priit Toobal. Garantiikiri erakonna kauaaegse kampaaniameistri Paavo Pettai firmale Midfield tähendab seda, et kui firma on raskustes, siis erakond aitab.

Teised juhatuse liikmed ei tea sellest kirjast midagi. Erakonnal on üldse esimene kord niisuguse garantiikirjaga kokku puutuda. Tõenäoliselt tellib esmaspäevaks kiirkorras kokku kutsutud Keskerakonna juhatus paberile ekspertiisi. Juhatuse mõne liikme esmasel hinnangul ei pruugi A4 formaadis trükikirjas paber ja garantii olla seaduslikud. Juhatuses ollakse ka veendunud, et Toobal ületas oma peasekretärivolitusi, andes allkirja nii suure summa kohta. Kuigi iga juhatuse liige ja ka peasekretär võib MTÜs lepetele individuaalselt alla kirjutada, ei tohi summa ületada 25 protsenti erakonna aasta tuludest. See ligi pool miljonit on aga pigem kolmandik Keskerakonna aastatuludest ehk tegemist on sisuliselt ebaseadusliku kohustuse võtmisega. «Soovime arvata, et paber on ebaseaduslik ja keegi ei pea vastutust kandma,» avaldas mitu juhatuse liiget eile lootust.

01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto