K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni

Tuuli Koch
, reporter
Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 9
Priit Toobal.
Priit Toobal. Foto: Elmo Riig / Sakala

Viimane kuu aega erakonna ladvikule teada olev Priit Toobali allkirjaga garantiikiri 450 000 eurole võib halvimal juhul viia erakonna varade arestimiseni, arvete külmutamiseni ja esimehe kiiremas korras tagandamiseni.

Eile tuli avalikuks garantiikiri, millele on ainuisikuliselt andnud allkirja pärast ahistamisskandaali erakonnast, riigikogust ja peasekretäri kohalt lahkunud Priit Toobal. Garantiikiri erakonna kauaaegse kampaaniameistri Paavo Pettai firmale Midfield tähendab seda, et kui firma on raskustes, siis erakond aitab.

Teised juhatuse liikmed ei tea sellest kirjast midagi. Erakonnal on üldse esimene kord niisuguse garantiikirjaga kokku puutuda. Tõenäoliselt tellib esmaspäevaks kiirkorras kokku kutsutud Keskerakonna juhatus paberile ekspertiisi. Juhatuse mõne liikme esmasel hinnangul ei pruugi A4 formaadis trükikirjas paber ja garantii olla seaduslikud. Juhatuses ollakse ka veendunud, et Toobal ületas oma peasekretärivolitusi, andes allkirja nii suure summa kohta. Kuigi iga juhatuse liige ja ka peasekretär võib MTÜs lepetele individuaalselt alla kirjutada, ei tohi summa ületada 25 protsenti erakonna aasta tuludest. See ligi pool miljonit on aga pigem kolmandik Keskerakonna aastatuludest ehk tegemist on sisuliselt ebaseadusliku kohustuse võtmisega. «Soovime arvata, et paber on ebaseaduslik ja keegi ei pea vastutust kandma,» avaldas mitu juhatuse liiget eile lootust.

Tagasi üles