Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põllumeeste hädadele lõppu ei paista

Tartumaa põllumees Margus Pau tillipõllu taustal, mille mahaniitmine teeb talle enim tuska ja mis põhjustas talle mitu tuhat eurot kahju. FOTO: Margus Ansu

​Ilmataadi vingerpussidest tingitud sekeldused ei ole põllumeeste jaoks veel kaugeltki läbi – kes jäi hiljaks lehemädaniku tõrjega, peab olulise osa saagist nüüd ära viskama; mujal teevad muret nii varased öökülmad kui ka liigniiskus, mis võivad saada saatuslikuks saagikoristusel.

Tellijale Tellijale

«Kolmandik läheb kaotsi, varast kartulit ei saa säilitada sel aastal tõenäoliselt üldse,» kirjeldas Voorepealse Köögiviljad omanik Margus Pau, mis saatus tema selle-aastast köögiviljasaaki Tartumaal Äksi külas tabanud on. «Mul muidugi ei ole nii suuri koguseid, kuid ükski aasta ei ole olnud nii, et juba põllul kartul mädaneb,» lisas kartulit ja aedvilja kokku 11 hektaril kasvatav ettevõtja.

Kuigi juuli algul võetud esimene varase kartuli saak oli Paul veel väga ilus, siis kaks-kolm nädalat tagasi hakkas olukord põllul hulluks minema. «Pealne oli küll alles, aga tundus, et alt mädanes,» nentis põllumees. Küll tunnistas, et varast kartulit ei saanud sel aastal pritsitud ka nii palju kui hilist. Oma põldudele tegi põllumees sel suvel kolm korda tõrjet.

01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto