P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi

Nils Niitra
, reporter
Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kolkja lasteaed-põhikooli 1. klassi läks sel aastal neli õpilast ja nagu vene koolides traditsiooniks, on siin tüdrukutel suured valged lehvid peas. Pildil 1.klassi õpilased Ljudmilla Jekorjašina ja Aleksei Hünev.
Kolkja lasteaed-põhikooli 1. klassi läks sel aastal neli õpilast ja nagu vene koolides traditsiooniks, on siin tüdrukutel suured valged lehvid peas. Pildil 1.klassi õpilased Ljudmilla Jekorjašina ja Aleksei Hünev. Foto: Margus Ansu

Sellal kui memmed sättisid esimesi sibulavanikuid müügiks välja, läksid Ljudmilla, Ksenia, Aleksei ja Andrei esimesse klassi. Neli neid tänavu ongi – Peipsiäärne Kolkja kool on riigi väikseima õpilaste hulgaga vene õppekeelega põhikool. 

40 õpilasega koolis on liitklassid ja neli mudilast hakkavad õppima samas ruumis neljandikega. Nooremad olijad sätitigi kohe esimesse pinki istuma. Üksiti on Kolkja kool üks vähestest vene õppekeelega koolidest, mis tegutseb väljaspool linnu, alevikus Peipsiääre vallas. Keila valla Klooga kuueklassilises koolis on küll 39 õpilast, aga seal on nii vene kui ka eesti õppekeel.

Alati valged lehvid

Tagasi üles