Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi

Kolkja lasteaed-põhikooli 1. klassi läks sel aastal neli õpilast ja nagu vene koolides traditsiooniks, on siin tüdrukutel suured valged lehvid peas. Pildil 1.klassi õpilased Ljudmilla Jekorjašina ja Aleksei Hünev. FOTO: Margus Ansu

Sellal kui memmed sättisid esimesi sibulavanikuid müügiks välja, läksid Ljudmilla, Ksenia, Aleksei ja Andrei esimesse klassi. Neli neid tänavu ongi – Peipsiäärne Kolkja kool on riigi väikseima õpilaste hulgaga vene õppekeelega põhikool. 

Tellijale Tellijale

40 õpilasega koolis on liitklassid ja neli mudilast hakkavad õppima samas ruumis neljandikega. Nooremad olijad sätitigi kohe esimesse pinki istuma. Üksiti on Kolkja kool üks vähestest vene õppekeelega koolidest, mis tegutseb väljaspool linnu, alevikus Peipsiääre vallas. Keila valla Klooga kuueklassilises koolis on küll 39 õpilast, aga seal on nii vene kui ka eesti õppekeel.

Alati valged lehvid

01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto