E, 6.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud

Raivis Vilūns
, ajakirjanik, Riia
KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lätis toodetud sprotid mullu Moskva supermarketis müügil. Nüüd on kalakonservieksporti tabanud tõsine tagasilöök.
Lätis toodetud sprotid mullu Moskva supermarketis müügil. Nüüd on kalakonservieksporti tabanud tõsine tagasilöök. Foto: Kirill Kallinikov/RIA Novosti/Scanpix

Tundub, et Läti põllumajandusminister Jānis Dūklavs ei suuda unustada oma kunagist tööd kolhoosiesimehena, vaid üritab ka 25 aastat pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist klammerduda möödanikku kuuluva asjaajamisstiili külge.

Läti-Vene kaubanduses on olnud alati poliitiliste olude suhtes tundlik valdkond – sprotid. Venemaa ja veel mõned endised Nõukogude Liidu riigid on selle produkti peamised importijad ning poliitiliselt keerukatel aegadel keelab suur idanaaber sprottide sisseveo. Praegu toimuv pole mingi erand. Selle aasta esimeses kvartalis vähenes kalakonservide eksport mullu sama ajaga võrreldes 45 protsenti, samas kui eksport endistesse Nõukogude Liidu riikidesse vähenes 75 protsenti.

Läti kalatootajate mure on seega mõistetav. Keerulisem on aru saada aga peaministri Māris Kučinskise konservatiivsest Roheliste ja Põllumeeste Liidust pärit põllumajandusministri Dūklavsi tegutsemist. Mõne nädala eest osales Dūklavs koos erakonnakaaslastest rahandusministri Dana Reizniece-Ozola ja transpordiministri Uldis Augulisega salajas hoitud kohtumisel, mille teiseks pooleks oli parajasti Riias puhkust veetev Vene asepeaminister Arkadi Dvorkovitš.

Märksõnad
Tagasi üles