Sisukord
Välismaa
Tänane leht
02.09.2016
Eesti Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni (9) Horoskoop Palju õnne Olulised vähiproovid aegusid Roode vaidlustas kohtuotsuse ja jätkab IRLis Seadust täita püüdnud tudeng jäi ootamatult juhiloata Pauluse protsessi otsus juba koidab Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Majandus Moe mõisa kerkib joogiteemaline teemapark Analüütik: erinevalt paljudest riikidest ei toimu Eestis filiaali kasumi topeltmaksustamist Majanduse lühiuudised Põllumeeste hädadele lõppu ei paista Välismaa Türgi tegevus Süürias on ohtu seadnud suhted USAga KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud Soome ekspert: Venemaa soovib teadlikult küberrünnakutega vahele jääda (2) Arvamus Ivan Makarov: Artemi Troitski avastas Eestis Ameerika ja sai pühalt lehmalt puksida (1) Mart Kivastik: rahva hääl kui hüüdja hääl kõrbes (10) Henrik Roonemaa: head kooliaasta algust, viimane põlvkond enne roboteid! (10) Postimees 1933. aastal: Tartu õpetajad lahkusid õpetajate liidust Juhtkiri: tarkusepäeva kurioosum (2) Päeva karikatuur: e-tiiger enam ei hüppa Madis Müller: positiivsed muutused Eesti finantsturul (3) Aivar Pau: õhk välja e-riigi radikast! Kultuur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Draamal on kõik lavastused võrdsed Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti edukaim naiskond sattus ootamatult tänavale ja kolis maale Ühisliigast saadud kasu, liidrid ja halb tasakaal Kalev palkab Eesti tulevikumehe, Valgevene koondislase ja ootab pääsu EuroCupile Rebased kanalast välja: dopingukütid plaanivad reforme Hümni rüvetamise eest riigi vihatuimaks meheks Suvist turgu valitsesid üliheldelt kulutanud inglased Uus hooaeg toob uued reeglid Tallinn Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Tarbija Jamaica – võib-olla kõige pöörasem saar maailmas AK Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Tartu Peksjate karistus tuli oodatust karmim Südamega maja juht võttis vastu rektori ametiraha Elektriteater tõmbab suvele joone alla ERMi hiigelvaip ühendab kogu rahva Galerii: rahvusarhiivi kolimine käib täistuuridel Piimahind tõuseb, põllumees rõõmustab (1) Tänavuse teatrifestivali eelmäng käib paradiislikus aias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome ekspert: Venemaa soovib teadlikult küberrünnakutega vahele jääda

5 min lugemist
Aalto ülikooli küberturvalisuse professor Jarno Limnell käesoleval nädalal Tallinnas. FOTO: JUSS SASKA/PM/SCANPIX

Aalto ülikooli küberkaitse professor Jarno Limnéll ütles intervjuus Postimehele, et nii Eestis, Soomes kui ka läänemaailmas üldiselt tuleks laiemalt teadvustada, et Venemaa kübervõimekus aina kasvab ja seda kasutatakse poliitiliste eesmärkide saavutamiseks. Peale Venemaa tuli jutuks nii NATO leppe 5. artikli käikulaskmine kui ka e-riikide haavatavus.

Tellijale Tellijale

-Olete Soome meedias öelnud, et Venemaa agressiivsus kübermaailmas on viimase kahe aasta jooksul selgelt suurenenud. Milles see seisneb?

Jah, meil on andmeid, et Venemaa on muutunud agressiivsemaks, ja võime näha suundumust, et tulevikus see ainult kasvab. Venelased ei kasuta oma kübervõimekust mitte ainult tehnoloogilisel, vaid ka psühholoogilisel eesmärgil, sellest on saanud infosõja peamine relv. Seda oleme kogenud ka Soomes. Uueks trendiks võib pidada, et poliitiliste otsuste tegijatest ja sõjaväejuhtidest saavad tulevikus aina enam infosõja sihtmärgid. Hetkel katsetab Venemaa põhimõtteliselt  küberruumi lahinguvälja piire. Nad teevad kõike, mida tahavad, ja poliitiline reaktsioon nende tegudele puudub.

01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto