Sisukord
Tallinn
Tänane leht
02.09.2016
Eesti Vanausulised saatsid lapsed tuttide lehvides esimesse klassi Savisaare-Toobali tandem viib erakonna järgmise ohuni (9) Horoskoop Palju õnne Olulised vähiproovid aegusid Roode vaidlustas kohtuotsuse ja jätkab IRLis Seadust täita püüdnud tudeng jäi ootamatult juhiloata Pauluse protsessi otsus juba koidab Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Majandus Moe mõisa kerkib joogiteemaline teemapark Analüütik: erinevalt paljudest riikidest ei toimu Eestis filiaali kasumi topeltmaksustamist Majanduse lühiuudised Põllumeeste hädadele lõppu ei paista Välismaa Türgi tegevus Süürias on ohtu seadnud suhted USAga KOHALIK VAADE. Endisest kolhoosiesimehest Läti minister pole vanadest kommetest lahti saanud Soome ekspert: Venemaa soovib teadlikult küberrünnakutega vahele jääda (2) Arvamus Ivan Makarov: Artemi Troitski avastas Eestis Ameerika ja sai pühalt lehmalt puksida (1) Mart Kivastik: rahva hääl kui hüüdja hääl kõrbes (10) Henrik Roonemaa: head kooliaasta algust, viimane põlvkond enne roboteid! (10) Postimees 1933. aastal: Tartu õpetajad lahkusid õpetajate liidust Juhtkiri: tarkusepäeva kurioosum (2) Päeva karikatuur: e-tiiger enam ei hüppa Madis Müller: positiivsed muutused Eesti finantsturul (3) Aivar Pau: õhk välja e-riigi radikast! Kultuur Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Draamal on kõik lavastused võrdsed Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Eesti edukaim naiskond sattus ootamatult tänavale ja kolis maale Ühisliigast saadud kasu, liidrid ja halb tasakaal Kalev palkab Eesti tulevikumehe, Valgevene koondislase ja ootab pääsu EuroCupile Rebased kanalast välja: dopingukütid plaanivad reforme Hümni rüvetamise eest riigi vihatuimaks meheks Suvist turgu valitsesid üliheldelt kulutanud inglased Uus hooaeg toob uued reeglid Tallinn Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand (6) Tarbija Jamaica – võib-olla kõige pöörasem saar maailmas AK Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester mängis end Berliini südamesse Tartu Peksjate karistus tuli oodatust karmim Südamega maja juht võttis vastu rektori ametiraha Elektriteater tõmbab suvele joone alla ERMi hiigelvaip ühendab kogu rahva Galerii: rahvusarhiivi kolimine käib täistuuridel Piimahind tõuseb, põllumees rõõmustab (1) Tänavuse teatrifestivali eelmäng käib paradiislikus aias Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotod: Balti jaama hoones on nüüd uhke põrand

2 min lugemist

Tallinnas Balti jaamas praegu remonditava raudteepaviljoni sisemus saab lõplikult korda tuleva aasta kevadeks, praegu käivad muuhulgas ventilatsioonitööd. Äsja sai aga korda tehtud uhke põrand ja nii algavad hoones juba lähiajal esimesed üritused.

Balti jaama haldava Go Kinnisvara juhatuse liige Meelis Aab selgitas, et nende esmane eesmärk oli 1. septembriks kogu hoone fassaad ära vahetada. «Seda me ka jõudsime - vahetasime kogu fassaadi ära, kõik aknad, ja uksed saime kinni ning soojapidavust parandamise oluliselt. Samuti ehitasime ümber terrasside osa, mis ühistranspordipeatuse poole jääb.»

Enne talve tahetakse välitöödega ühele poole saada. Veel on vaja likvideerida välisfassaadi kahjustusi ja vaadata üle katus ning olulist rõhku pannakse ka sisehoovile. Ent aktiivselt jätkatakse ka sisetöödega. «Ehitame põhimõtteliselt kõik ümber, kogu kütte-, elektri- ja ventilatsioonisüsteem tuleb uus,» rääkis Aab.

Selgus, et segadust ja probleeme on hoones tunduvalt rohkem, kui nad esialgu arvasid. Muu hulgas tuli välja, et kohati on pinnas vajunud ja veetorud katki. Kõige selle juures teeb ettevõte aktiivset koostööd muinsuskaitseametiga.

Praegu püüab hoones pilku just korda tehtud uhke põrand. Ehkki remonttööd jätkuvad arvatavasti kevadeni, hakkavad lähiajal hoones erinevad üritused toimuma. «Kuigi hoone ise on suletud, teeme ühekordseid nii avalikke kui ka kinniseid üritusi,» märkis Aab, et huvi nende korraldamise vastu on olnud suur. Nendega on ühendust võtnud ka näiteks erinevad kontserdikorraldajad. «Täpselt pole veel teada, mis ja kuidas, aga üritusi hakkab toimuma siiski pigem vähem kui rohkem,» märkis Aab.

Mis hoonesse tuleb?

Mis aga raudteepaviljonis tulevikus olema hakkab, pole veel kindel. «Täiesti siiralt ja keerutamata öeldes on meil lõplik kontseptsioon veel selgitamisel,» märkis Aab, lisades, et ehk on pilt enam-vähem selge veebruariks.

Variante on laual palju. «Võivad tulla poed, võivad tulla kohvikud. Võib tulla üks rentnik või palju väikseid rentnikke,» ei tea veel Aab isegi. «Meiega on väga paljud ühendust võtnud ja erinevaid variante pakkunud. Ampluaa on lai, kuid täna tõesti puudub lõplik selgus ka meil endal.»

Ta rõhutas, et eesmärk on luua koht, kus inimestel oleks märksa rohkem põhjust viibida kui lihtsalt soojas olla. «Hoone omanikuna on meile ka oluline, et rentnikud oleksid sees ja kõik kapitaalremondikulud ja hoonekulud saaksid kaetud.»

Kindel on see, et turgu hoonesse ei tule. Uus Balti jaama turg avatakse raudteepaviljoni kõrval tuleva aasta kevadel. 

Praeguseks on lammutatud ka paviljoni teine korrus ning ajalooline muinsuskaitse all olev katusekuppel on nüüd seestpoolt hästi näha. Vahelage enam ei ehitata ja üldpilt jääbki selline, nagu piltidel näha.

Balti jaama haldav Go Kinnisvara sulges 10. juulist kapitaalremondiks ajaloolise raudteepaviljoni, sest hoone seisukorra hindamiseks tellitud audit tunnistas selle kasutuskõlbmatuks. Go Kinnisvara on varem öelnud, et kui nad hoone kaks aastat tagasi ostsid, polnud neil aimu, et see on nii kriitilises olukorras. Seetõttu tuli maja sulgeda ning seal avariiremont teha, et tagada ohutus ja kindlustada hoone püsimajäämine.

Igapäevaseid rongisõitjaid ja Balti jaama läbijaid paviljoni remont ei mõjuta. Endiselt on avatud jaama peahoone ja selles tegutsevad ettevõtted, ka rongiliiklus jätkub tavapärases rütmis ja kellaaegadel.

Seotud lood
01.09.2016 03.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto