Sisukord
Kultuur
Tänane leht
05.09.2016
Eesti Palju õnne Horoskoop Male Dilbert Mälumäng Kaluri kadumine näitab merepääste nõrkust Tagakülg Riigieelarves suureneb märkimisväärselt toetuste hulk (10) Majandus Maamaksu tõus ähvardab tuhandeid kodumajapidamisi (12) Poolakas tõmbab Eesti autotöökojad oma hõlma alla (1) Esimesed sõidujagajad on hakanud tulusid näitama Välismaa Merkel jäi parempopulistidele alla Paavst kuulutas ema Teresa pühakuks Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1939. aastal: Eesti jääb Euroopa sõjas rahusaareks Taavi Minnik: muinasjutt vaestele (7) Katrin Hallik: riik, räägi minuga selges eesti keeles (8) Juhtkiri: stabiilsus ja stagnatsioon Lugejate kirjad: logistikast ja riigivanem Pätsist Maive Rute: palun redigeeri oma salat ise Raul-Allan Kiivet: kas olulisem on eelarve tasakaal või haigete ravi? (35) Kultuur Maailma jazzilauljatar nr 1 esineb kevadel Jazzkaarel Indrek Spungin: sokikumm on iivõl! Julk-Jüri jeremiaad Ruumitootmise kapital Arvo Pärdi kompositsioonilised mängud Sport Williams võttis Navratilovalt rekordi, Djokovic ja Nadal teel 50. omavahelise kohtumiseni Ideaalne algus, kuid suur töö ootab veel ees Suur tahe, suur suu, suur tulevik (1) Olümpiamedalite elu pärast olümpiat (2) Noore hispaanlase võimas võit Mehed võitsid Lubinis, naised Kohilas Bengals andis Margus Hundile viimase võimaluse Serviti jäi võõrsil kaotusseisu Tarbija Sisetald leevendab jalavaevusi ja vähendab higistamist Tartu Pargi saun muutub elamuks ja laieneb kuuri arvelt Lüpsivõistlusel kostis ämbrikolinat Draama ulatub tänavaile puust ja punaselt Maanteeamet kohendas Viljandi turboringi ja uut liiklussõlme (4) Kartulisaagil polegi väga viga Priit Pullerits: medalilootus elab edasi (1) Juhtkiri: Tartu, ole rohkem! Arena multihall Raadil toob Tartusse tuleviku edu Komöödiaklubi kompab tartlaste huumorisoolikat Kregor Zirk tahab koos maailma parimatega treenides jõuda ujumises tippu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maailma jazzilauljatar nr 1 esineb kevadel Jazzkaarel

1 min lugemist
Dianne Reeves. FOTO: Jazzkaar

Kevadise Jazzkaare peaesineja on viiekordne Grammy-võitja Dianne Reeves. Suurepärase rütmivalitsemise, mängleva improviseerimisoskuse ja viieoktavilise hääleulatuse poolest tuntud tippvokalist esineb Tallinnas Nordea Kontserdimajas 27. aprillil 2017.

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul on Reeves läbi 30 loomeaasta ja 18 sooloplaadi tõusnud jazzimaailma absoluutsesse tippu. «Talente on maailmas palju, aga Reevesile omast haaret ja sügavust kohtab harva. Ta on ka minu vaieldamatu lemmik,» sõnas Erm.

Reevesi edu lauljateel on olnud seotud tema detailipeene esituse ja värskete valikutega. Jazzistandardid on ta julgelt paigutanud oma uudse koega tõlgendustesse. Ta ei ole kartnud ka popajastu hitte, kuid on alati esitanud neid jazzivõtmes. Lauljatari esituses on jazzitraditsiooni kõrval kuulda soul’i alatoone, Kariibi mere rütme, afrohõngu, klassikatunnetust ja Brasiilia nõtkust.

Reeves esineb aprilli lõpus Nordea Kontserdimajas oma kvartetiga, kus astuvad üles Peter Martin (klaver), Romero Lubambo (kitarr), Reginald Veal (bass) ja Terreon Gully (trummid). Varem on 59-aastane diiva Eesti publikule elamusi pakkunud kahel korral. Kevadeks on oodata ka lauljatari uut kauamängivat.

Seotud lood
03.09.2016 06.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto