Sisukord
Eesti
Postimees
06.09.2016
Eesti Transpordilennukitel on, hävitajail mitte (16) Vene sõjalennukite transpondereid ei saa sisse lülitada (10) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Tagakülg Hollandlane soovitab eesistujariigile loomingulisust (1) Politsei tabas sõitjaid vedanud joobes bussijuhi Esikülg 6. september Majandus Majanduse lühiuudised Maaomanikud kardavad, et riik võib kinnistu vägisi käest ära võtta (8) Hiina otseinvesteeringud Euroopa Liitu kasvasid rekordsuureks Soomlased juba protestivad uue aasta eelarve vastu (1) Välismaa Tõusev täht raputab Prantsusmaa poliitikat Soomlased juba protestivad uue aasta eelarve vastu (1) Soome migratsiooniametnikud: meil ei ole aega asüülitaotlustesse korralikult süüvida Europarlamendi asepresident: sügis tuleb Brexiti, Türgi ja pagulastega Arvamus Lauri Hussar: viime valijamehed Võrru (10) Taavi Veskimägi: juhtimiskultuuri muutuse möödapäästmatus (7) Juhtkiri: lendav Vene vanaraud ohustab kõiki (10) Aimar Ventsel: kas peaks käima matustel? Marko Pomerants: Pomerantsi eelnõu väär tõlgendus (1) Thomas Mell: Brexit taaselustab Euroopa armee unelma (2) Postimees 1995. aastal: hästi lõhnastatud sulid organiseerivad tööle Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Balti liigas selgusid alagrupid Vaimu ja usuga toore talendi vastu Bosnia jalgpalli kiire tärkamine: sõjavaremete alt maailma tipu poole Taset on, kuid napib raha ja abilisi (1) Olümpiarühm võttis aja maha Kolm kanget tiitlijahil, uus tulija kogub hoogu Tarbija Leidusid Euroopa suurimalt elektroonikamessilt IFA Tartu Raeplatsil tervitati ultraraudmeest Tsiklijuhid sõitsid eksamiplatsil võidu Läbisegi mäng ja elu, publik ja näitlejad Asjatundjad võtavad Tartu bussiliinid taas luubi alla (4) Emajõe ääres algas vana papliallee kärpimine Maanteeamet jätab kitsal külavaheteel kiiruse piiramata (1) Värvipurgid suhisevad seintel ja vetsudes (1) Poe külastajad näevad eksootilisi elukaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene sõjalennukite transpondereid ei saa sisse lülitada

4 min lugemist
Vene sõjalennuk Su-25. FOTO: SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin teatas Soome-visiidil juuli alguses ootamatult, et on nõus arutama Läänemere kohal lendavate Vene sõjalennukite transpondrite sisse lülitamist, mis teeks need nähtavaks reisilennukitele. Eestis ja mujalgi hingati kergendatult ja avaldati imestust, miks ometi võttis selle mõistliku mõtteni jõudmine Moskval nii kaua aega. Selgub aga, et Venemaa sõjalennukitel transpondereid polegi.

Tellijale Tellijale

Läänemere ja Soome lahe kohal lendavate, tsiviilradarite jaoks «pimedate» Vene sõjalennukite probleem on muutunud tõsiseks viimase paari-kolme aasta jooksul. Julgeoleku mõttes polekski Vene sõjalennukid Läänemere ja Soome lahe kohal nii ohtlikud, kuid on risk, et need võivad kokku põrgata reisilennukitega, kes lihtsalt ei näe neid oma radaritel.

Kuigi tavaliselt lendavad reisi- ja sõjalennukid eri õhukoridorides ja eri kõrgustel, on teada mitu juhtumit, kui Vene sõjalennuk on Läänemerel tõenäoliselt tahmatult reisilennukile ohtlikult lähedale sattunud. Samuti on Eesti välisministeerium oma nootides rõhutanud, et Vene sõjalennukid rikuvad Eesti õhupiiri alati väljalülitatud transpondritega.

05.09.2016 07.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto