Sisukord
Välismaa
Postimees
06.09.2016
Eesti Transpordilennukitel on, hävitajail mitte (16) Vene sõjalennukite transpondereid ei saa sisse lülitada (10) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Tagakülg Hollandlane soovitab eesistujariigile loomingulisust (1) Politsei tabas sõitjaid vedanud joobes bussijuhi Esikülg 6. september Majandus Majanduse lühiuudised Maaomanikud kardavad, et riik võib kinnistu vägisi käest ära võtta (8) Hiina otseinvesteeringud Euroopa Liitu kasvasid rekordsuureks Soomlased juba protestivad uue aasta eelarve vastu (1) Välismaa Tõusev täht raputab Prantsusmaa poliitikat Soomlased juba protestivad uue aasta eelarve vastu (1) Soome migratsiooniametnikud: meil ei ole aega asüülitaotlustesse korralikult süüvida Europarlamendi asepresident: sügis tuleb Brexiti, Türgi ja pagulastega Arvamus Lauri Hussar: viime valijamehed Võrru (10) Taavi Veskimägi: juhtimiskultuuri muutuse möödapäästmatus (7) Juhtkiri: lendav Vene vanaraud ohustab kõiki (10) Aimar Ventsel: kas peaks käima matustel? Marko Pomerants: Pomerantsi eelnõu väär tõlgendus (1) Thomas Mell: Brexit taaselustab Euroopa armee unelma (2) Postimees 1995. aastal: hästi lõhnastatud sulid organiseerivad tööle Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Balti liigas selgusid alagrupid Vaimu ja usuga toore talendi vastu Bosnia jalgpalli kiire tärkamine: sõjavaremete alt maailma tipu poole Taset on, kuid napib raha ja abilisi (1) Olümpiarühm võttis aja maha Kolm kanget tiitlijahil, uus tulija kogub hoogu Tarbija Leidusid Euroopa suurimalt elektroonikamessilt IFA Tartu Raeplatsil tervitati ultraraudmeest Tsiklijuhid sõitsid eksamiplatsil võidu Läbisegi mäng ja elu, publik ja näitlejad Asjatundjad võtavad Tartu bussiliinid taas luubi alla (4) Emajõe ääres algas vana papliallee kärpimine Maanteeamet jätab kitsal külavaheteel kiiruse piiramata (1) Värvipurgid suhisevad seintel ja vetsudes (1) Poe külastajad näevad eksootilisi elukaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Europarlamendi asepresident: sügis tuleb Brexiti, Türgi ja pagulastega

5 min lugemist
Tallinn, Eesti, 26.08.2016. Euroopa Parlamendi asepresident Ulrike Lunacek. FOTO: JUSS SASKA/PM/SCANPIX BALTICS

Euroopas on suurenenud vähemus, kes toetab Vene-vastaste sanktsioonide lõpetamist, rääkis intervjuus Postimehele europarlamendi asepresident Ulrike Lunacek.
 

Tellijale Tellijale

-Mis eesoleval sügisel europarlamendi tähtsamad teemad on?  

Brexit, ootame, mida britid kavatsevad teha. Olen Euroopa Komisjoni juhi Jean-Claude Junckeri ja europarlamendi juhi Martin Schulziga ühel meelel, et kui selline otsus sai tehtud, siis paluks sellega tegeleda nii kiiresti kui võimalik.

Kui sellega läheb aega vähemalt kaks aastat, siis tahame teada, millises positsioonis meie oleme. Ka Suurbritannia peab teadma, millises seisus nemad on. See on majandusele oluline, ja ka ELi kodanikud Suurbritannias ja britid Euroopas peavad teadma, mis toimub, sest nad peavad ehk elulisi otsuseid langetama.  

Sellel teemal võib lasta aasta aega õhus rippuda, kuid meil on vaja selgust. Näiteks toimuvad ühe probleemi näitena ka 2019. aastal europarlamendi valimised.  

Nii et Brexit tuleb teemaks, ja kindlasti ka Türgi, pagulased ning küsimused, mida teha riikidega, kes ELi väärtusi enam ei esinda.

-Millised suhted peaks ELis edaspidi Türgiga olema? Liitumist küll pole tulemas.

05.09.2016 07.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto