Sisukord
Arvamus
Postimees
07.09.2016
Eesti Mälumäng Kaljuranna meeskond ootab jah-sõna (23) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Äärmuslased korraldavad Toompeal rahumarsi (3) Sõnakuulmatud said rusikaga näkku Omavalitsused hoiavad iseenda vargaid Majandus Inbank viib allutatud võlakirjad börsile Majanduse lühiuudised Alkoholiaktsiisi laekus ligikaudu 13 protsenti vähem Palkade reaalkasv läheneb buumiaegsele kiirusele (4) Välismaa Välismaa lühiuudised Porošenko pidas parlamendile murekõne KOHALIK VAADE. Saastunud pelmeenid kõigutavad Leedu poliitikat Maastikupõlengud Hispaanias rikuvad puhkuse Arvamus Juhan Mellik: Vene hinge kaunis loba (4) Jaak Aaviksoo: Harvard, MIT ja TTÜ (2) Tarmo Vanamõisa: maanteeameti eksamikeskus vähendab korruptsiooni ning parandab noorte sõidukijuhtide kvaliteeti (3) Juhtkiri: haakristiga «rahuvõitleja» (5) Postimees 1934. aastal: Paide meeste omapärane protsess Kultuur Ilusad asjad reas – disainiauhind ootab laureaati Sport Spordi lühiuudised Eesti proovib ennast uuesti ületada Eesti jalgpalli evolutsioon Piirist Pehrssonini Staarid ihkavad võita varjusurmast ärganud turniiri Tarbija C-hepatiit ei ole vaid narkomaanide probleem Laste esmaabi õpetaja tõrjub hirme ja abitust Tartu Tiit Tammaru: Arena(ga) või Arena(ta)? Peipsiveere kaldapääsukesi ootab kevadel meeldiv üllatus Beebi õlal tassimine teeb käe haigeks Kunstiajaloolane teeb detektiivitööd Timo Reinthal: tarkusekuul liikle targalt ja märka koolijütsi Pargitakse ikkagi sinna, kus ei pea maksma (1) Veneetsia filmifestivalil võistleb ka Tartu animaator Linn valis otsust tehes võistlevate huvide vahel (1) ERMi avamine läheneb, teetööd veel käivad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Vanamõisa: maanteeameti eksamikeskus vähendab korruptsiooni ning parandab noorte sõidukijuhtide kvaliteeti

3 min lugemist
Tarmo Vanamõisa FOTO: maanteeamet

Maanteeamet tutvustas juuli alguses reformiplaane, mh kava luua tsentraalne eksamikeskus. Ajendeid selleks on mitu: et vältida sõidueksami vastuvõtjatega seotud korruptsioonijuhtumeid ja vähendada ootejärjekordi eksamile pääsemiseks, kirjutab maanteeameti eksamiosakonna juhataja asetäitja Tarmo Vanamõisa.

Tellijale Tellijale

Korruptsiooni on sageli muutnud võimalikuks see, kui eksamile mineja või autokooli esindaja teab, kes sõidueksamit vastu võtma hakkab. Väiksemates kohtades on see olnud paratamatu, kuna eksamineerijaid ongi mõni üksik. Ühtede ja samade eksamineerijate kasutamine loob võimaluse sõlmida «erikokkuleppeid», mille tagajärjel kannatab liiklusohutus ja kokkuvõttes meie kõik. Liiklusesse pääseb praegu sõidukijuhte, kes oma oskuste ja kogemustega ei peaks seal veel olema.

Tsentraalne eksamikeskus tähendab seda, et maanteeameti eksamineerijad hakkavad töötama mitmes linnas. Kes neist konkreetse eksami vastu võtab, ei tea ette ei eksamineeritav ega ka kohaliku teenindusbüroo töötajad, kuna töögraafikud koostab eksamikeskuse IT-süsteem vastavalt üleriigilisele nõudlusele. See viib korruptsiooniriski miinimumini, mida näitab niisuguse mudeli edukas rakendamine näiteks Lätis.

06.09.2016 08.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto