P, 7.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Inbank viib allutatud võlakirjad börsile

Tõnis Oja
, majandustoimetuse juhataja
Inbank viib allutatud võlakirjad börsile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Priit Põldoja ütles eile, et pank emiteerib võlakirju, et finantseerida laienemist Saksamaale ja Poolasse.
Priit Põldoja ütles eile, et pank emiteerib võlakirju, et finantseerida laienemist Saksamaale ja Poolasse. Foto: Jaanus Lensment

Tallinna börsi võlakirjaturg hakkab tasapisi elavnema ja investoritel on peagi võimalik investeerida juba teise panga võlakirjadesse. Alates tulevast esmaspäevast on kõigil Eesti elanikel ja ettevõtetel võimalik osaleda Inbanki allutatud võlakirjade pakkumisel.

Kümneaastase lunastamistähtajaga allutatud võlakirjade maht on viis miljonit, ülemärkimise korral võib see kasvada seitsme miljoni euroni. Uue allutatud võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot, intressimäär seitse protsenti aastas ning nende lunastamistähtaeg on 28. september 2026.

Tallinna börsil hakatakse väärtpaberitega kauplema eeldatavasti kas 30. septembril või 3. oktoobril. Intresse hakatakse võlakirjadelt maksma kord kvartalis.

Tagasi üles