Sisukord
Eesti
Postimees
07.09.2016
Eesti Mälumäng Kaljuranna meeskond ootab jah-sõna (23) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Äärmuslased korraldavad Toompeal rahumarsi (3) Sõnakuulmatud said rusikaga näkku Omavalitsused hoiavad iseenda vargaid Majandus Inbank viib allutatud võlakirjad börsile Majanduse lühiuudised Alkoholiaktsiisi laekus ligikaudu 13 protsenti vähem Palkade reaalkasv läheneb buumiaegsele kiirusele (4) Välismaa Välismaa lühiuudised Porošenko pidas parlamendile murekõne KOHALIK VAADE. Saastunud pelmeenid kõigutavad Leedu poliitikat Maastikupõlengud Hispaanias rikuvad puhkuse Arvamus Juhan Mellik: Vene hinge kaunis loba (4) Jaak Aaviksoo: Harvard, MIT ja TTÜ (2) Tarmo Vanamõisa: maanteeameti eksamikeskus vähendab korruptsiooni ning parandab noorte sõidukijuhtide kvaliteeti (3) Juhtkiri: haakristiga «rahuvõitleja» (5) Postimees 1934. aastal: Paide meeste omapärane protsess Kultuur Ilusad asjad reas – disainiauhind ootab laureaati Sport Spordi lühiuudised Eesti proovib ennast uuesti ületada Eesti jalgpalli evolutsioon Piirist Pehrssonini Staarid ihkavad võita varjusurmast ärganud turniiri Tarbija C-hepatiit ei ole vaid narkomaanide probleem Laste esmaabi õpetaja tõrjub hirme ja abitust Tartu Tiit Tammaru: Arena(ga) või Arena(ta)? Peipsiveere kaldapääsukesi ootab kevadel meeldiv üllatus Beebi õlal tassimine teeb käe haigeks Kunstiajaloolane teeb detektiivitööd Timo Reinthal: tarkusekuul liikle targalt ja märka koolijütsi Pargitakse ikkagi sinna, kus ei pea maksma (1) Veneetsia filmifestivalil võistleb ka Tartu animaator Linn valis otsust tehes võistlevate huvide vahel (1) ERMi avamine läheneb, teetööd veel käivad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaljuranna meeskond ootab jah-sõna

2 min lugemist
Marina Kaljurand. FOTO: Sander Ilvest

Lähipäevadel peaks selguma, kas Marina Kaljurand jääb oma esialgse otsuse juurde ja jätkab välisministrina või otsustab ikkagi valimiskogus presidendiks pürgida – lootes parteitute valijameeste häältele.

Tellijale Tellijale

Aega otsuse langetamiseks on tal kaks nädalat, aga pigem teeb ta seda varem. Postimehe andmetel on seis praegu 51:49 kandideerimiseks kasuks.

Kaljuranna meeskonnas, toetajate seas leidub neid, kes soovitavad lõpuni minna, aga ka neid, kes soovitavad tal (vähemalt seekord) olukorraga leppida ja keskenduda ministritööle, et saavutada tulevastel valimistel Reformierakonna nimekirjas kõrge koht. Samas ei pruugi ministrikohale panustamine olla kõige mõistlikum ja loogilisem tee valitsuses, mille eluiga võib olla mõõdetav mõne kuu või poole aastaga.

Väidetavalt on Reformierakonna juht ja peaminister Taavi Rõivas pärast juhatuse kogunemist Kaljurannale kinnitanud, et viimane jätkab tema valitsuses ministrina. Rõivasel on valitsuse- ja erakonnajuhina põhjust Kaljuranda hoida, sest kui too otsustab vastu juhatuse otsust siiski presidendiks kandideerida, võib see veelgi kõigutada Rõivase autoriteeti ja lõhestada erakonda.

06.09.2016 08.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto