N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peipsiveere kaldapääsukesi ootab kevadel meeldiv üllatus

Kaspar Koort
, reporter
Peipsiveere kaldapääsukesi ootab kevadel meeldiv üllatus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kallaste liivakivipaljandi juures käivad kohalikke murelikuks teinud hooldustööd, millega tahetakse parandada seal pesitsevate kaldapääsukeste elukeskkonda.
Kallaste liivakivipaljandi juures käivad kohalikke murelikuks teinud hooldustööd, millega tahetakse parandada seal pesitsevate kaldapääsukeste elukeskkonda. Foto: Margus Ansu

Möödunud nädalal pöördus keskkonnainspektsiooni mitu murelikku Kallaste linna elanikku, kelles oli tekitanud küsimusi otse Peipsi järve kaldal kõrguva liivakivikalju juures mürisev kopp. Muretseda pole siiski põhjust: tööd teenivad suviti kaljudes pesitseva kaldapääsukeste koloonia heaolu parandamise üllast eesmärki.

Teadaolevalt on tippaegadel, selle sajandi algul pesitsenud Kallastel kuni kaks tuhat pääsupaari, kuid nüüdseks on nende arvukus langenud ning Peipsi ääres kõrguvad punased kaljud pakuvad elupaika umbes 600–700 paarile. Sellele vaatamata on see endiselt teadaolevalt suurim kaldapääsukeste koloonia Eestis.

Hea kogemus

Tagasi üles