Sisukord
Uudised
Postimees
07.09.2016
Eesti Mälumäng Kaljuranna meeskond ootab jah-sõna (23) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Äärmuslased korraldavad Toompeal rahumarsi (3) Sõnakuulmatud said rusikaga näkku Omavalitsused hoiavad iseenda vargaid Majandus Inbank viib allutatud võlakirjad börsile Majanduse lühiuudised Alkoholiaktsiisi laekus ligikaudu 13 protsenti vähem Palkade reaalkasv läheneb buumiaegsele kiirusele (4) Välismaa Välismaa lühiuudised Porošenko pidas parlamendile murekõne KOHALIK VAADE. Saastunud pelmeenid kõigutavad Leedu poliitikat Maastikupõlengud Hispaanias rikuvad puhkuse Arvamus Juhan Mellik: Vene hinge kaunis loba (4) Jaak Aaviksoo: Harvard, MIT ja TTÜ (2) Tarmo Vanamõisa: maanteeameti eksamikeskus vähendab korruptsiooni ning parandab noorte sõidukijuhtide kvaliteeti (3) Juhtkiri: haakristiga «rahuvõitleja» (5) Postimees 1934. aastal: Paide meeste omapärane protsess Kultuur Ilusad asjad reas – disainiauhind ootab laureaati Sport Spordi lühiuudised Eesti proovib ennast uuesti ületada Eesti jalgpalli evolutsioon Piirist Pehrssonini Staarid ihkavad võita varjusurmast ärganud turniiri Tarbija C-hepatiit ei ole vaid narkomaanide probleem Laste esmaabi õpetaja tõrjub hirme ja abitust Tartu Tiit Tammaru: Arena(ga) või Arena(ta)? Peipsiveere kaldapääsukesi ootab kevadel meeldiv üllatus Beebi õlal tassimine teeb käe haigeks Kunstiajaloolane teeb detektiivitööd Timo Reinthal: tarkusekuul liikle targalt ja märka koolijütsi Pargitakse ikkagi sinna, kus ei pea maksma (1) Veneetsia filmifestivalil võistleb ka Tartu animaator Linn valis otsust tehes võistlevate huvide vahel (1) ERMi avamine läheneb, teetööd veel käivad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn valis otsust tehes võistlevate huvide vahel

2 min lugemist
Tartu üldplaneeringu eskiisi. FOTO: Eskiis.

See on kaalumine, ütles vastuste koostamise kohta Tartu üldplaneeringu ja arenguteenistuse juhataja Indrek Ranniku. Arvesse tuli võtta palju aspekte ning selge see, et kõik ei ole vastustega rahul.

Tellijale Tellijale

«Esimene on krundi omaniku huvi ja õigus – minu krunt ja minu maailma keskpunkt,» selgitas Ranniku. «Teine on avalik huvi, küsimus on, kui suur on kinnisasja kavandamisel avalik huvi. Põhiseadus ütleb, et eraomand on püha ja puutumatu, teine lause ütleb, et arvestada tuleb avalikke huve. Kolmas küsimus on, mida ütleb naaber.»

Näiteid võistlevatest huvidest on palju. Nordecon tahab Raja tänava äärde kortermaju, naabrid ei taha neid mitte. Kortermajade rajamisele on tugev vastuseis olnud Ihaste tee 18 puhul, Hipodroomi 4 puhul tõusis küsimuseks, miks ei säilitata männimetsa, Raeremmelga 1 puhul tõusis muu hulgas küsimus, kas saab nõuda spordihalli rajamist piirkonna elanike tarvis.

06.09.2016 08.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto