Sisukord
Kultuur
Tänane leht
08.09.2016
Eesti Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Mälumäng Tõendid: õpetaja tapja tegi nädalaid «eeltööd» (15) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Esikülg 8. september Allilm otsib uut ristiisa (2) Majandus Kauaoodatud hinnatõusust napib majanduskasvuks (1) Leedo piletisüsteem jääb Tallinna Sadama omale alla (2) Välismaa Rootsi käed jäävad Assange'ini jõudmiseks lühikeseks (1) Taliban soovib taastada kaotatud hiilgust Poolakad pärast Brexitit – kõik ikka vanaviisi Talibani eriüksus sõdib kahel rindel Arvamus Päeva karikatuur Jüri Ratas: Eesti vajab presidendi otsevalimisi (9) Juhtkiri: piimasõjas surma ei saa? (5) Urve Eslas: paranoia ja autoritaarsus (5) Postimees 1928. aastal: võitlus tulega Jaanus Rahumägi: järgmised kümme kuud on kõige ohtlikum aeg (15) Liisi Karindi ja Urmas Varblane: Hiina äri koju kätte Kultuur Teatrisse minnakse vaatama konkreetset lugu Teatri positsioon Eestis: esmapilgul liiga hea, et olla tõsi Teater peaks oleks lõbus ja pakkuma meelelahutust (1) Teatri positsioon on tugevam, kui julgesime arvata Sport Venemaale antud laskesuusatamise MMi korraldusõigus tekitab poleemikat Pohlak: peatreeneri saatus selgub juhatuse koosolekul Spordi lühiuudised Pehrssoni viimased hingetõmbed (6) Peep Pahv: läbi aegade tugevaim, kuid... sobimatu Varjust välja hüpanud noortekoondise duo naudib palgapäeva Tarbija Linnatoss seentele ei sobi Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Sügisene õunamahlategu võib algajal rahakoti tühjaks pressida (1) Tartu Heategevusest sirgunud tammed läksid ootamatult sae alla Ihaste inimesed tükkisid poodi juba enne avamist Maale ja graafikat täiendab vasest kondoomiõpetus Rongisõitjatel tuleb reisida ka bussiga Uus kohvik levitab Ülejõel saialõhna Valijameeste enamik selgub viimasel hetkel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teatri positsioon Eestis: esmapilgul liiga hea, et olla tõsi

2 min lugemist
Anneli Saro FOTO: Kristjan Teedema

Turu-uuringute ASi küsitluse «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas» tulemused on nii head, et panevad kriitilisema inimese tahes-tahtmata kahtlema, kas tegemist pole mitte mingi metodoloogilise veaga.

Tellijale Tellijale

Tegelikult ei ole küll mingit põhjust küsitluse metodoloogias kahelda, sest valdav osa tulemustest langeb kokku varasemate Eesti elanikkonna kultuuritarbimise uuringute järeldustega ning osaliselt ka rahvusvaheliste suundumustega: teater on eestlastele erakordselt oluline, keskmine vaataja on nooremapoolne või keskealine kõrghariduse ja keskmise sissetulekuga naine, teatris käivad inimesed on aktiivsed ka teistes kultuurivaldkondades, Eesti laiapõhjaline publik otsib teatrist eelkõige meelelahutust (nooremad rohkem kui vanemad) ning on nähtuga üldiselt rahul. Pööraksin tähelepanu vaid mõne ilusa arvu või koleda eelarvamuse tagamaadele.      

Esiteks. Ootuspäraselt nõustus väitega «Teater on üks olulisemaid osi kultuurist» koguni 86 protsenti vastajaist. Sellel seisukohal olid nii teatrisõbrad kui ka teatrikauged isikud. Tõsi, nooremad inimesed olid selles palju vähem veendunud kui vanemad. Võrreldes kümne aasta taguse uurimusega, on kasvanud ka nende inimeste hulk, kelle arvates on teatris käimine üks paremaid vaba aja veetmise vorme (68 protsenti vastajaist). Kui midagi on Eesti riigis püsivat, siis näivad need olevat elanike kultuurilised väärtushinnangud. Miks see ikkagi nii on? Milliseid väärtusi eestlased teatrile annavad, seda tahame Tartu Ülikoolis kvalitatiivsete uuringute kaudu välja selgitada.

07.09.2016 09.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto