Sisukord
Kultuur
Tänane leht
08.09.2016
Eesti Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Mälumäng Tõendid: õpetaja tapja tegi nädalaid «eeltööd» (15) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Esikülg 8. september Allilm otsib uut ristiisa (2) Majandus Kauaoodatud hinnatõusust napib majanduskasvuks (1) Leedo piletisüsteem jääb Tallinna Sadama omale alla (2) Välismaa Rootsi käed jäävad Assange'ini jõudmiseks lühikeseks (1) Taliban soovib taastada kaotatud hiilgust Poolakad pärast Brexitit – kõik ikka vanaviisi Talibani eriüksus sõdib kahel rindel Arvamus Päeva karikatuur Jüri Ratas: Eesti vajab presidendi otsevalimisi (9) Juhtkiri: piimasõjas surma ei saa? (5) Urve Eslas: paranoia ja autoritaarsus (5) Postimees 1928. aastal: võitlus tulega Jaanus Rahumägi: järgmised kümme kuud on kõige ohtlikum aeg (15) Liisi Karindi ja Urmas Varblane: Hiina äri koju kätte Kultuur Teatrisse minnakse vaatama konkreetset lugu Teatri positsioon Eestis: esmapilgul liiga hea, et olla tõsi Teater peaks oleks lõbus ja pakkuma meelelahutust (1) Teatri positsioon on tugevam, kui julgesime arvata Sport Venemaale antud laskesuusatamise MMi korraldusõigus tekitab poleemikat Pohlak: peatreeneri saatus selgub juhatuse koosolekul Spordi lühiuudised Pehrssoni viimased hingetõmbed (6) Peep Pahv: läbi aegade tugevaim, kuid... sobimatu Varjust välja hüpanud noortekoondise duo naudib palgapäeva Tarbija Linnatoss seentele ei sobi Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Sügisene õunamahlategu võib algajal rahakoti tühjaks pressida (1) Tartu Heategevusest sirgunud tammed läksid ootamatult sae alla Ihaste inimesed tükkisid poodi juba enne avamist Maale ja graafikat täiendab vasest kondoomiõpetus Rongisõitjatel tuleb reisida ka bussiga Uus kohvik levitab Ülejõel saialõhna Valijameeste enamik selgub viimasel hetkel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teatri positsioon on tugevam, kui julgesime arvata

1 min lugemist
Monika Larin FOTO: Kristjan Teedema

Monika Larin, Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht:

Tellijale Tellijale

«Uuringu kõige suurem üllatus oli kahtlemata see, et teatri positsioon ühiskonnas on veel tugevam, kui olime julgenud arvata. Me oleme olnud valdkonnana uhked Eesti erakordselt suure teatrikülastatavuse üle (aastane külastuste arv ületab juba mitmel viimasel aastal miljoni), samas vaikselt oletades, et külastajate suure arvu võib olla saavutanud üsna väike elanikkonna protsent. Sellest aspektist tõestas uuring, et meie publik on oluliselt laiapõhjalisem ja teatrisse jõuab igal aastal pool elanikest. 

Oluline on ka võrdlus kümne aasta taguse uuringuga: kui aastal 2006 pidas teatrit parimaks vaba aja veetmise vormiks 48 protsenti vastanutest, siis 2016 oli see juba 68 protsenti. Selle 20-protsendise tõusu taga on ilmselt asjaolu, et viimane kümnend on oluliselt laiendanud teatrivälja mitmekesisust, mistõttu on oluliselt suurem hulk elanikest leidnud endale huvipakkuva teatri.

07.09.2016 09.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto