Sisukord
Kultuur
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (9) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (3) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (5) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Teater peaks oleks lõbus ja pakkuma meelelahutust

8 min lugemist
Juhan Kivirähk FOTO: Kristjan Teedema

Kolmapäeval esitleti Turu-uuringute ASi sellesuvist elanikkonna uuringut «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas». Küsimustele vastab Juhan Kivirähk.  

Tellijale

-Kui Eesti Etendusasutuste Liidu ja Eesti Teatriliidu tellitud uuring «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas» ühte lausesse kokku võtta, siis ootab eestlane teatrilt, et oleks lõbus ja pakuks meelelahutust. Juhan Kivirähk, kas ma teen teie läbi viidud uuringule liiga?

Uuringule mitte, küll aga on selline järeldus natukene ülekohtune üldistus vaataja suhtes. Kui need 91 protsenti, kes pidasid teatri puhul oluliseks, et see oleks lõbus ja pakuks meelelahutust, ainult seda sooviksidki, siis ei saaks 87 protsenti toetust ootus näha teatris inimlikke tundeid, 83 protsenti soov, et seal mõtestataks üldinimlikke väärtusi jne.

Teater peab pakkuma palju erinevaid emotsioone ja mõtlemisainet. Ei ole ühte keskmist eestlast, kes läheb teatrisse väga üheste ootustega – teatripublik on mitmekesine nagu kogu meie ühiskond ning nagu on õnneks ka Eesti teater.

24. augustil avaldas Postimees Peeter Jalaka ja Mart Kolditsa kahekõne ja kui nüüd küsida Peeter Jalaka eeskujul: «Kas teater peaks olema tuli või telekas? Kunagi istusid inimesed tule ees, nüüd teleka ees. Televisioonist võtad sa valmiskujundid, tule sisse projitseerid kujundid ise,» siis mõistagi on sellist publikut, kes soovib näha valmislahendusi, rohkem kui neid, kes ootavad teatrilt impulssi, et ise asjade üle edasi mõelda.

-Uuringu pealkiri on «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas». Milline see on?

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto