Sisukord
Kultuur
Tänane leht
08.09.2016
Eesti Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Mälumäng Tõendid: õpetaja tapja tegi nädalaid «eeltööd» (15) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Esikülg 8. september Allilm otsib uut ristiisa (2) Majandus Kauaoodatud hinnatõusust napib majanduskasvuks (1) Leedo piletisüsteem jääb Tallinna Sadama omale alla (2) Välismaa Rootsi käed jäävad Assange'ini jõudmiseks lühikeseks (1) Taliban soovib taastada kaotatud hiilgust Poolakad pärast Brexitit – kõik ikka vanaviisi Talibani eriüksus sõdib kahel rindel Arvamus Päeva karikatuur Jüri Ratas: Eesti vajab presidendi otsevalimisi (9) Juhtkiri: piimasõjas surma ei saa? (5) Urve Eslas: paranoia ja autoritaarsus (5) Postimees 1928. aastal: võitlus tulega Jaanus Rahumägi: järgmised kümme kuud on kõige ohtlikum aeg (15) Liisi Karindi ja Urmas Varblane: Hiina äri koju kätte Kultuur Teatrisse minnakse vaatama konkreetset lugu Teatri positsioon Eestis: esmapilgul liiga hea, et olla tõsi Teater peaks oleks lõbus ja pakkuma meelelahutust (1) Teatri positsioon on tugevam, kui julgesime arvata Sport Venemaale antud laskesuusatamise MMi korraldusõigus tekitab poleemikat Pohlak: peatreeneri saatus selgub juhatuse koosolekul Spordi lühiuudised Pehrssoni viimased hingetõmbed (6) Peep Pahv: läbi aegade tugevaim, kuid... sobimatu Varjust välja hüpanud noortekoondise duo naudib palgapäeva Tarbija Linnatoss seentele ei sobi Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Sügisene õunamahlategu võib algajal rahakoti tühjaks pressida (1) Tartu Heategevusest sirgunud tammed läksid ootamatult sae alla Ihaste inimesed tükkisid poodi juba enne avamist Maale ja graafikat täiendab vasest kondoomiõpetus Rongisõitjatel tuleb reisida ka bussiga Uus kohvik levitab Ülejõel saialõhna Valijameeste enamik selgub viimasel hetkel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teater peaks oleks lõbus ja pakkuma meelelahutust

8 min lugemist
Juhan Kivirähk FOTO: Kristjan Teedema

Kolmapäeval esitleti Turu-uuringute ASi sellesuvist elanikkonna uuringut «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas». Küsimustele vastab Juhan Kivirähk.  

Tellijale Tellijale

-Kui Eesti Etendusasutuste Liidu ja Eesti Teatriliidu tellitud uuring «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas» ühte lausesse kokku võtta, siis ootab eestlane teatrilt, et oleks lõbus ja pakuks meelelahutust. Juhan Kivirähk, kas ma teen teie läbi viidud uuringule liiga?

Uuringule mitte, küll aga on selline järeldus natukene ülekohtune üldistus vaataja suhtes. Kui need 91 protsenti, kes pidasid teatri puhul oluliseks, et see oleks lõbus ja pakuks meelelahutust, ainult seda sooviksidki, siis ei saaks 87 protsenti toetust ootus näha teatris inimlikke tundeid, 83 protsenti soov, et seal mõtestataks üldinimlikke väärtusi jne.

Teater peab pakkuma palju erinevaid emotsioone ja mõtlemisainet. Ei ole ühte keskmist eestlast, kes läheb teatrisse väga üheste ootustega – teatripublik on mitmekesine nagu kogu meie ühiskond ning nagu on õnneks ka Eesti teater.

24. augustil avaldas Postimees Peeter Jalaka ja Mart Kolditsa kahekõne ja kui nüüd küsida Peeter Jalaka eeskujul: «Kas teater peaks olema tuli või telekas? Kunagi istusid inimesed tule ees, nüüd teleka ees. Televisioonist võtad sa valmiskujundid, tule sisse projitseerid kujundid ise,» siis mõistagi on sellist publikut, kes soovib näha valmislahendusi, rohkem kui neid, kes ootavad teatrilt impulssi, et ise asjade üle edasi mõelda.

-Uuringu pealkiri on «Teatri positsioon ja roll ühiskonnas». Milline see on?

07.09.2016 09.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto