Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Poolakad pärast Brexitit – kõik ikka vanaviisi

Kohalikud poolakad Suurbritannias vägivalla vastu protestimas. Lahkuda nad aga ei kavatse. FOTO: AFP/SCANPIX

Kui uskuda Briti politseid, siis ei tõuganud juunikuine referendum Suurbritanniat üksnes Euroopa Liidust lahkuma, vaid tõi kaasa ka märgatava hüppe vihakuritegudes. Juunikuu teises pooles – ligi nädal enne ja pärast rahvahääletust – tõusis politseile teatatud vahejuhtumite arv üle 40 protsendi.

Tellijale Tellijale

Augusti lõpus avaldas Suurbritannia statistikaamet raporti riigis elavatest välismaalastest. Poolakate arv oli jõudnud 916 000ni (üle 16 protsendi kõigist võõramaalastest) ning ületas sellega esimest korda India kodanike hulka. Viimase 12 aasta jooksul on poola kogukond riigis kahekümnekordistunud. Samuti on poolakad suurim sisserändegrupp Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest.

Kohe pärast referendumit hakati Poola immigrantidele nende päritolu tõttu liiga tegema. Eelmisel nädalal saabusid jahmatavad uudised kahest poolakast, kes said Londoni eeslinnas Harlow’s teismeliste käest peksa. Üks meestest suri pärast vahejuhtumit kohalikus haiglas. Politsei kinnitas, et tegemist võis olla järjekordse vihakuriteoga. Pärast toimunut organiseeris kohalik poola kogukond vaikse protestimarsi; mõned Harlow’s elavad poolakad ütlesid aga, et kardavad oma elu pärast.

07.09.2016 09.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto