Sisukord
Tervis
Tänane leht
08.09.2016
Eesti Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Mälumäng Tõendid: õpetaja tapja tegi nädalaid «eeltööd» (15) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Tagakülg Esikülg 8. september Allilm otsib uut ristiisa (2) Majandus Kauaoodatud hinnatõusust napib majanduskasvuks (1) Leedo piletisüsteem jääb Tallinna Sadama omale alla (2) Välismaa Rootsi käed jäävad Assange'ini jõudmiseks lühikeseks (1) Taliban soovib taastada kaotatud hiilgust Poolakad pärast Brexitit – kõik ikka vanaviisi Talibani eriüksus sõdib kahel rindel Arvamus Päeva karikatuur Jüri Ratas: Eesti vajab presidendi otsevalimisi (9) Juhtkiri: piimasõjas surma ei saa? (5) Urve Eslas: paranoia ja autoritaarsus (5) Postimees 1928. aastal: võitlus tulega Jaanus Rahumägi: järgmised kümme kuud on kõige ohtlikum aeg (15) Liisi Karindi ja Urmas Varblane: Hiina äri koju kätte Kultuur Teatrisse minnakse vaatama konkreetset lugu Teatri positsioon Eestis: esmapilgul liiga hea, et olla tõsi Teater peaks oleks lõbus ja pakkuma meelelahutust (1) Teatri positsioon on tugevam, kui julgesime arvata Sport Venemaale antud laskesuusatamise MMi korraldusõigus tekitab poleemikat Pohlak: peatreeneri saatus selgub juhatuse koosolekul Spordi lühiuudised Pehrssoni viimased hingetõmbed (6) Peep Pahv: läbi aegade tugevaim, kuid... sobimatu Varjust välja hüpanud noortekoondise duo naudib palgapäeva Tarbija Linnatoss seentele ei sobi Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne (12) Sügisene õunamahlategu võib algajal rahakoti tühjaks pressida (1) Tartu Heategevusest sirgunud tammed läksid ootamatult sae alla Ihaste inimesed tükkisid poodi juba enne avamist Maale ja graafikat täiendab vasest kondoomiõpetus Rongisõitjatel tuleb reisida ka bussiga Uus kohvik levitab Ülejõel saialõhna Valijameeste enamik selgub viimasel hetkel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ossinovski: haiguspuhangu pärast haigekassa juhti vastutusele võtta on naeruväärne

10 min lugemist
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) ei näe põhjust haigekassa juhatuse esimeest Tanel Rossi lahti lasta, kuigi raviraha on poole aastaga kulunud ligi 33 miljonit plaanitust rohkem. Suure miinuse põhjuseks peab ta rahandusministeeriumi vigast prognoosi.

Tellijale Tellijale

-Nädala eest ütlesite, et on olemas regulatiivsed meetmed haigekassa suure miinuse vähendamiseks.

Nõukogul või poliitikakujundajatel on võimalik miinus jõuga alla tõmmata. Üks variant on kärpida teisel poolaastal eriarstiabi ravimahtu. See oleks [haiglatega sõlmitud] lepingu rikkumine. Mina seda ei toeta, sest nii ei jõua me kuhugi. Kolmest ülekulu põhjustanud eelarvereast on kaks täiesti ennustamatud ja sellepärast ei tundu plaanilised patsiendid ravita jätta väga mõistlik.

-Aga midagi saab ju teha? C-hepatiidi ravikulu on kontrolli alla saadud ja haigeks me ilmselt ka nii palju enam ei jää.

Minu ennustus on see, et mitte midagi tehes läheb miinus aasta lõpuks oluliselt väiksemaks, sest sotsiaalmaksu laekub rohkem ka teisel poolaastal.

Eks me vaata, mis valikud on. Mõned valikud on mõistlikud, mõned mitte.

-Millised on mõistlikud?

07.09.2016 09.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto