Sisukord
Arvamus
Postimees
09.09.2016
Eesti Kaljuranna «jah» ajaks kaardid sootuks segi (14) Ülikoolid mures käest libisevate projektide pärast Dilbert Horoskoop Male Mälumäng Tagakülg Palju õnne Rõivas: haigekassa miinus lahendatakse (1) Ilvese sõnul vähendaks sularahata elu korruptsiooni (2) Esikülg 9. september Eesti lühiuudised Clinton on praegu küsitlustes ees, aga... (2) Majandus Tubli ekspordikasv ei suutnud majandust piisavalt ergutada Pangad hindavad Eesti majanduskasvu Baltimaade nigelaimaks Kultustelefoni uus mudel – kas päästerõngas? Välismaa Armukesekütid päästavad Hiina abielusid Merkeli liitlased kurjustavad kantsleriga NASA uurib asteroidi, mis võib Maaga kokku põrgata (2) Välismaa lühiuudised Putini sild kõiki ei rõõmusta (3) Arvamus Priit Alamäe: Merkel pakub Eesti IT-sektorile Saksamaal suurt võimalust (3) Maarja Vaino: poliitik – superstaar? (23) Juhtkiri: Trumpi küsimärk (3) Nils Niitra: üksikvanema paratamatu puudulikkus (5) Päeva karikatuur Andrus Karnau: haigekassa miinus tähendab, et inimesed said ravitud Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi lahkub poliitikast Ahto Lobjakas: Euroopa parempopulismi teine tulemine (12) Paavo Kivine: Keres, Estonia – märk, mida pole vaja otsida Kultuur Pärandi jagamise kurbmäng Meile meie tänapäeva anna! (1) Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Vormel-1 sari sai ametlikult uue omaniku Eestil tuleb kõik kaardid lauale panna Eesti talent võib jääda mänguloata Leedu klubid püüavad kohtus korvpalliliitu seljatada Olümpiavõitjat ootab karm karistus (1) Rooba muutis suhtumist ja õpib litriga mängima Tarbija Viikingid peavad endiselt visa võitlust pealetungijaga Tartu RMK sulges uhke looduskeskuse (1) Eralasteaed jättis koondatud õpetaja pika ninaga Suurte tänavate remont teeb Tartus liikluse pingeliseks Tartu ühines üleilmse lõuatõmbamispäevaga Liisa Popova ei lase hirmul end võita Valla kultuurijuht hüppab pealinna poole Ringid rõhuvad eneseväljendusele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1997. aastal: Tiit Vähi lahkub poliitikast

1 min lugemist
TIIT VÄHI Sillamäe sadamas. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Teised lehed kirjutavad:

Äripäev nendib, et Tiit Vähi lahkub enda sõnul riigikogust, kuna ta on liiga noor mees, et istuda iga päev kümme tundi parlamendis. Enda naasmist poliitikasse Vähi siiski ei välista.

«Tõenäoliselt toimub see siis, kui vanus juba nii soliidne, et enam midagi muud teha ei jaksa. Koondmehed on kinda visanud kõigile Vähi-ealistele ja noorematele riigikogujatele – parlament on pensioniealistele! Midagi võrreldavat hooldekodu või pansionaadiga.»

Sõnumilehes kirjutab Teet Kallas, et kuigi Vähi ümber oli pingeid juba ammu ja tema reiting on tublisti kukkunud, mõjus tema avaldus poliitikast lahkumise kohta ometi ootamatult. Samas äratab tähelepanu iseka Vähi kohta üllatav enesehinnang: ta on enda sõnul rohkem üleminekupoliitik.

«Indrek Toome valitsuses alustanud transpordiminister Vähi sai kümnendivahetusel laialt tuntuks üheainsa õnnestunud aktsiooniga: ta likvideeris jõuliselt intrite transpordistreigi, kutsudes pealinnale appi kodukandi bussijuhid. Vähi oli varem Valga autobaasi direktor, ta teadis, mida teha. Mõne aasta pärast sai temast peaminister, kes juhtis riiki nagu autobaasi või tehast. Vahelduseks on riiki püütud juhtida nagu suurt parteid (Savisaar) või nagu üliõpilasmalevat (Laar). Üleminekupoliitiku taandumise üks põhjusi võis olla äratundmine, et riiki ei saa juhtida nagu suvalist vabrikut.»

9.09.1997

Seotud lood
08.09.2016 10.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto