Sisukord
Eesti
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (5) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vaikusega löödud: ühe peatuse kaugusel Ground Zerost

6 min lugemist
Maire Aunaste Brooklyinis 2004. aastal enne ärasõitu USAst. FOTO: Erakogu

«Kus olid sina, kui tornid kukkusid?» on küsimus, mis kõlab luuletustes, lauludes ja inimeste huulil. Enamikule eestlastele seostuvad need tunnid ärevusootuse ja segadustundega teleekraanide taga. Vähem on neid, kes viibisid ise sel hetkel Ameerika Ühendriikides ja kogesid kogu riiki tabanud tragöödiat vahetult. Seda päeva meenutab poliitik ja endine ajakirjanik Maire Aunaste (IRL), kes viibis parasjagu New Yorgis, vaid mõneminutilise teekonna kaugusel Ground Zerost ehk paigast, kus asusid Maailma Kaubanduskeskuse kaksiktornid.

Tellijale

Maire Aunaste läks Eestist USAsse juba enne aastatuhandevahetust, 1999. aasta augustis. «Üleüldse oli see mul alles teine kord selles linnas olla. Plaanisin seal mõned kuud veidi ringi vaadata ja seejärel tagasi Eestisse tulla, telekanalisse TV1, kus ma olin just lõpetanud ühe hooaja endanimelist vestlussaadet,» jutustab ta. Paraku võtsid sündmused hoopis teistsuguse pöörde, kuna just sel ajal, kui Maire New Yorgis oli, algas TV1 pikk pankrotiteekond.

«Siis ma sain aru, et mul ei olegi kuhugi enam tagasi tulla, kuna ma olin ETVst ka juba ära läinud,» ütleb ta. Ühtäkki oli selge, et polnud mõtet kohe Eestisse naasta. Seiklushimu ja maailmaavastamine tundusid Eestis tööotsimisest hoopis suuremat väljakutset pakkuvad.

 

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto