Sisukord
Kultuur
Tänane leht
12.09.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakülg Jürgen Ligi välisministriks, Maris Lauri haridust suunama USA sõdurid tulid Eestisse langevarjuhüppega Suri tuntud teleajakirjanik Aarne Rannamäe Neeme Raud: toimetuses oli väga-väga rusutud meeleolu 12.09 Esikaas Marina meeldib kõigile (47) Usutlus Eestisse toodud põgenikega: suurim probleem on see, et paistame siin välja (6) Majandus Väiketalunik piimakriisi hammasrataste vahel (3) Suurlaudas lendab vaid tuul pääsukestega võidu (2) Piimatööstuse juht: kõik piimatootjad kaotavad Välismaa USA leinas 11. septembri terrori ohvreid Välismaa lühiuudised Putini favoriit Anton Vaino tõusis Kremli esiametnikuks poole aastaga (3) Vastne Briti suursaadik ootab Brexiti-juhiseid Arvamus Lauri Hussar: tuba on tühi (2) Postimees 1921. aastal: rohkem õiglust, ajakirjandus! Vahur Made: uus Saksa aeg (7) Jüri Raidla, Arne Ots: viime selle reformi lõpule! (8) Kadri Tammepuu: tervishoid nagu vananev Moskvitš (1) Juhtkiri: võidujooks kõige sõltumatuma kohale (4) Agu Uudelepp: kellel on lootust rahuloluks? (4) Kultuur ERSO 90. hooaeg algas paduromantilises vaimus Kas Eesti filmi uus energia? Eestlased Veneetsia punasel vaibal Eesti teatri keskmine, hea ja isegi väga hea Sport Spordi lühiuudised Võidulootus taandus soovile kaotada võimalikult väikselt Suur Tallinna maraton: joosti võidu kihlveo ja iseendaga Kerber kerkis legendi abiga tennisepüramiidi tippu Mettis leevendas olümpiapettumust koduse MK-etapi teise kohaga Tarbija Akupank on «Pokemoni» mängija asendamatu sõber Kitsad parkimiskohad viivad plekimõlkimiseni Tartu Kombinaathooldekodud kaovad paari aastaga ajaloo prügikasti Ettevaatust! Parkla polegi lubatud kõrgusega (1) Seeneliste korvid saavad tänavu triiki täis Tudengid treenivad pingeliseks käruralliks Erilised inimesed leiavad koha tavaliste keskel Tavalise kortermaja tavatu muuseum Muuseum pageb lagunevast majast Tänavakunstifestival näitas tehnikarikkust Jarno Laur: Raadist sai tohutute võimaluste pantvang (1) Kaspar Koort: kokkuleppe küsimus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas Eesti filmi uus energia?

2 min lugemist
Einar Kuusk filmis «Ameerika suvi». FOTO: Kaader filmist

Debütant Rain Rannu on toonud kinodesse teose, mida võib nimetada madalaeelarveliseks sõltumatuks filmiks.

Tellijale Tellijale

Rannu on «Ameerika suve» reklaaminud ka kui guerilla-meetodil tehtud linateost. Selliseid filme on oma loomingu alguspäevadel vändanud mitmed tänapäeva tipplavastajad, näiteks Spike Lee, Robert Rodriguez ja Darren Aronofsky. Ka trash-filmide legend Ed Wood tegi suuresti kõik oma filmid meetodil, mis põhines eelarvestamata improviseerimisel, pannes võttemeeskonna raskesse olukorda: kunagi ei võinud teada, mida «hullumeelne geenius» järgmiseks päevaks või isegi tunniks oli planeerinud. Kuuldavasti oli selline anarhistlik töömeetod mõistuse halvanud tervel võttemeeskonnal.

Ma ei toonud Woodi näiteks mitte sellepärast, et teda ja Rannut kuidagimoodi võrrelda või siis seada küsimuse alla tema meeskonna mentaalne tervis. Ma ei taha ka alustada mõtteavaldusega, et sellisel meetodil – pole kulutatud sentigi maksumaksja raha – tehtud film nõuab mingit erisuhtumist või teistsugust pilku. Film on film ja ühe Eesti komöödiana tuleb seda tervitada valjuhäälselt kas või sel põhjusel, et tulemus on oodatust parem.

10.09.2016 13.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto