Sisukord
Tallinn
Postimees
13.09.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Ministeerium selgitab: suhkrumaks on vaid üks võimalik abinõu Mida teame superministeeriumist? (4) Eesti lühiuudised Vingugaasiandur muutub gaasiseadmega kodudes kohustuslikuks Ilves rõhutas riigikogus parlamentarismi tähtsust Eestisse tuleb etnobotaanika keskus Koolivägivalla ohvrit sunniti isa tagant varastama Tartu tudengipäevad algasid pannkookidega Ligi sai välisministriks, tema asemel kerkis haridusministriks Lauri Põllumehed rajasid Toompeale piimapudelitest memoriaali Eesti lehmadele Kosmos seisab lähemal kui kunagi varem Horoskoop Riigiprokuratuur esitas regionaalhaigla juhtidele süüdistuse Male Ema ja poeg tegid õppesõitu 160 kilomeetrit tunnis Majandus Swedbank tuleb turule uute pensionifondidega Uus juht soovib börsile elu sisse puhuda Välismaa Putin valib segasteks aegadeks uut eliiti Mure tuleviku pärast toob ELi liidrid Bratislavasse Välismaa lühiuudised PILTUUDIS: sajad tuhanded moslemid kogunesid hadži lõpurituaalile Unistused ja hirmud Euroopa armeest said uut hoogu Clintoni kopsuhaigus tekitab ärevust (1) Arvamus Taavi Minnik: Obama impotentne välispoliitikatsirkus (5) Anne Sulling: mis päästaks Eesti piimanduse? (17) Taavi Kotka: mis seis on Eestis internetiga? (1) Siim Kallas: kuidas rahastada omavalitsusi? (32) Mart Raudsaar: vajame robootika mõttekoda Päeva karikatuur: oravavahetus Juhtkiri: mis imevägi pensionifonde ergutas? Postimees 1934. aastal: Võrumaa mürkseen haruldaselt mürgine Kultuur Linnas eksinud põdra hõllandus Kõik on võimalik Risto Kübar võitis Hollandis teatripreemia Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kas endine suure kolmiku liige kukutab nende ülemvõimu? Tallinna maratoni rajameister välistab mõõtmisel tekkinud vea (1) Margus Hunt – uuestisünni järel elu parim Wawrinka jätkas finaalide ilusat seeriat Pimedate jalgpall ja teised paraolümpia põnevad alad Tallinn Tule- ja veetornid olid rahvale valla Eestisse tuleb etnobotaanika keskus Tartu Päästjad aitasid kunstniku alla Ema ja poeg tegid õppesõitu 160 kilomeetrit tunnis (3) Forseliuse kooli nädal algas tempokalt Raekoja taga algab täna suur raietöö Müür kaob ja Laia tänava otsa kerkib uus maja Trikipark läbib sel kuul põhjaliku uuenduskuuri Kirjastajast sündis kalliskivinaine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tule- ja veetornid olid rahvale valla

2 min lugemist
Tallinna alumine ehk valge tuletorn oli algselt valget värvi ja selle järgi sai nime ka Valge tänav. FOTO: Mihkel Maripuu

Laupäeval avati Euroopa muinsuskaitsepäevade raames külastajatele mitmed majakad ja veetornid, kuhu uudishimulikud tavaliselt sisse ei pääse.

Tellijale Tellijale

Argipäevadel pole tavaliselt kellelgi majakasse asja, sest tuletornide toimimine on täielikult automatiseeritud. Ja milleks on 21. sajandil üht tuletorni üldse vaja? Kõik veesõidukid on ju täis tarka elektroonikat, mis peaks laevad ka täielikus pimeduses sadamasse aitama.

Tuletorn on siiski ka tänapäeval vajalik, selgus Tallinna alumises tuletornis. See on väike punane majake Lasnamäe kaldapealsel. Hoonel on küll plekist tornikiiver, kuid see pole majaka funktsiooni täitmisega kuidagi seotud, sest 1806. aastal ehitatud hoonel seda ei olnud. Tornikiiver ehitati aastakümneid hiljem.

«Ju siis keegi arvas, et nii on ilus,» arvasid veeteede ameti töötajad. Praktilist otstarvet tornikiivril pole. Vilkuv tuli paistab merele majaka teise korruse aknast.

Ning just see aken tõestas hiljuti ilmekalt majaka vajalikkust.

12.09.2016 14.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto