Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
12.09.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Tagakülg Jürgen Ligi välisministriks, Maris Lauri haridust suunama USA sõdurid tulid Eestisse langevarjuhüppega Suri tuntud teleajakirjanik Aarne Rannamäe Neeme Raud: toimetuses oli väga-väga rusutud meeleolu 12.09 Esikaas Marina meeldib kõigile (47) Usutlus Eestisse toodud põgenikega: suurim probleem on see, et paistame siin välja (6) Majandus Väiketalunik piimakriisi hammasrataste vahel (3) Suurlaudas lendab vaid tuul pääsukestega võidu (2) Piimatööstuse juht: kõik piimatootjad kaotavad Välismaa USA leinas 11. septembri terrori ohvreid Välismaa lühiuudised Putini favoriit Anton Vaino tõusis Kremli esiametnikuks poole aastaga (3) Vastne Briti suursaadik ootab Brexiti-juhiseid Arvamus Lauri Hussar: tuba on tühi (2) Postimees 1921. aastal: rohkem õiglust, ajakirjandus! Vahur Made: uus Saksa aeg (7) Jüri Raidla, Arne Ots: viime selle reformi lõpule! (8) Kadri Tammepuu: tervishoid nagu vananev Moskvitš (1) Juhtkiri: võidujooks kõige sõltumatuma kohale (4) Agu Uudelepp: kellel on lootust rahuloluks? (4) Kultuur ERSO 90. hooaeg algas paduromantilises vaimus Kas Eesti filmi uus energia? Eestlased Veneetsia punasel vaibal Eesti teatri keskmine, hea ja isegi väga hea Sport Spordi lühiuudised Võidulootus taandus soovile kaotada võimalikult väikselt Suur Tallinna maraton: joosti võidu kihlveo ja iseendaga Kerber kerkis legendi abiga tennisepüramiidi tippu Mettis leevendas olümpiapettumust koduse MK-etapi teise kohaga Tarbija Akupank on «Pokemoni» mängija asendamatu sõber Kitsad parkimiskohad viivad plekimõlkimiseni Tartu Kombinaathooldekodud kaovad paari aastaga ajaloo prügikasti Ettevaatust! Parkla polegi lubatud kõrgusega (1) Seeneliste korvid saavad tänavu triiki täis Tudengid treenivad pingeliseks käruralliks Erilised inimesed leiavad koha tavaliste keskel Tavalise kortermaja tavatu muuseum Muuseum pageb lagunevast majast Tänavakunstifestival näitas tehnikarikkust Jarno Laur: Raadist sai tohutute võimaluste pantvang (1) Kaspar Koort: kokkuleppe küsimus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastne Briti suursaadik ootab Brexiti-juhiseid

11 min lugemist
Vastne Briti suursaadik Theresa Bubbear tundis 1982. aastal esimest korda Eestisse sattudes kahetsust selle pärast, et siia tööle tulla ei saa. FOTO: Liis Treimann

Brexit tähendab, et Briti suursaadiku töö Eestis tuleb sootuks erinev sellest, mis see olnuks EList lahkumise otsuseta, ütles möödunud nädalal sel kohal alustanud Theresa Bubbear intervjuus Postimehele.

Tellijale Tellijale

- Kuidas sai teie esimeseks suursaadikukohaks just Tallinn?

Ma valisin Eesti, kui seda välisministeeriumi sisekonkursil pakuti. Nägin seda võimalust ja ma tahtsin kohe seda. Tallinn oli ainuke koht, mida ma taotlesin. Mul oli piisavalt õnne see ka saada. Tavaliselt peavad suursaadikud mitu korda proovima, enne kui nad endale uue koha saavad.

Samas on mul tunne, et Tallinn valis ka minu. Homme (möödunud reedel – toim) täitub 31 aastat sellest, kui ma Briti välisministeeriumiga liitusin. Ma lõpetasin ülikooli 1985. aasta juunis ja asusin tööle 1985. aasta septembris. Diplomaaditöö on ainus asi, mida ma teinud olen.

See kõlab veidi veidralt, aga tõesti tundub, et kõik viimased 31 aastat on iga väiksemgi asi mind siiapoole toonud. Tundub, nagu oleksin teadmatult korjanud kokku kõik pusletükid ja kokku tulev pilt olen mina suursaadikuna Tallinnas.

10.09.2016 13.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto