Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.09.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Ministeerium selgitab: suhkrumaks on vaid üks võimalik abinõu Mida teame superministeeriumist? (4) Eesti lühiuudised Vingugaasiandur muutub gaasiseadmega kodudes kohustuslikuks Ilves rõhutas riigikogus parlamentarismi tähtsust Eestisse tuleb etnobotaanika keskus Koolivägivalla ohvrit sunniti isa tagant varastama Tartu tudengipäevad algasid pannkookidega Ligi sai välisministriks, tema asemel kerkis haridusministriks Lauri Põllumehed rajasid Toompeale piimapudelitest memoriaali Eesti lehmadele Kosmos seisab lähemal kui kunagi varem Horoskoop Riigiprokuratuur esitas regionaalhaigla juhtidele süüdistuse Male Ema ja poeg tegid õppesõitu 160 kilomeetrit tunnis Majandus Swedbank tuleb turule uute pensionifondidega Uus juht soovib börsile elu sisse puhuda Välismaa Putin valib segasteks aegadeks uut eliiti Mure tuleviku pärast toob ELi liidrid Bratislavasse Välismaa lühiuudised PILTUUDIS: sajad tuhanded moslemid kogunesid hadži lõpurituaalile Unistused ja hirmud Euroopa armeest said uut hoogu Clintoni kopsuhaigus tekitab ärevust (1) Arvamus Taavi Minnik: Obama impotentne välispoliitikatsirkus (5) Anne Sulling: mis päästaks Eesti piimanduse? (17) Taavi Kotka: mis seis on Eestis internetiga? (1) Siim Kallas: kuidas rahastada omavalitsusi? (32) Mart Raudsaar: vajame robootika mõttekoda Päeva karikatuur: oravavahetus Juhtkiri: mis imevägi pensionifonde ergutas? Postimees 1934. aastal: Võrumaa mürkseen haruldaselt mürgine Kultuur Linnas eksinud põdra hõllandus Kõik on võimalik Risto Kübar võitis Hollandis teatripreemia Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kas endine suure kolmiku liige kukutab nende ülemvõimu? Tallinna maratoni rajameister välistab mõõtmisel tekkinud vea (1) Margus Hunt – uuestisünni järel elu parim Wawrinka jätkas finaalide ilusat seeriat Pimedate jalgpall ja teised paraolümpia põnevad alad Tallinn Tule- ja veetornid olid rahvale valla Eestisse tuleb etnobotaanika keskus Tartu Päästjad aitasid kunstniku alla Ema ja poeg tegid õppesõitu 160 kilomeetrit tunnis (3) Forseliuse kooli nädal algas tempokalt Raekoja taga algab täna suur raietöö Müür kaob ja Laia tänava otsa kerkib uus maja Trikipark läbib sel kuul põhjaliku uuenduskuuri Kirjastajast sündis kalliskivinaine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Kallas: kuidas rahastada omavalitsusi?

3 min lugemist
Reformierakonna auesimees Siim Kallas FOTO: Liis Treimann

Omavalitsuste võrgustik etendab ühiskonna koostöös olulist rolli. Valitsus on haldusreformi ideedega jõuliselt edasi liikunud. Põhjalik tutvumine haldusreformi temaatikaga on näidanud järgmisi põhipunkte: esiteks, suuremate omavalitsuste eelised on vaieldamatud; teiseks, riik võib anda suurematele omavalitsustele suuremat osa riigi valitsemise ülesannetes.

Tellijale Tellijale

See toob otsustamist inimestele lähemale, mida tuleb tervitada. See on omamoodi paradoks. Väike koduvald on inimlikum ja lähedasem kui suurem vald, kõik on käe-jala juures, kõik on omad inimesed. Otsustamistasand on hästi lähedal, aga pole midagi otsustada. Nõrk omavalitsus pole võimeline inimeste probleeme lahendama.

Haldusreformi kavas on vaieldavaid küsimusi, nagu 5000 elaniku määr ja võimalik omavalitsuste sundliitmine. Mõlema vaidlusega on pöördutud kohtusse. Nüüd polegi muud kui oodata, et kohus kaalub mõlema poole argumente (mis on mahukad) ja annab seaduse vastavatele pügalatele oma hinnangu.

12.09.2016 14.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto