Sisukord
Investeerimine
Tänane leht
13.09.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Ministeerium selgitab: suhkrumaks on vaid üks võimalik abinõu Mida teame superministeeriumist? (4) Eesti lühiuudised Vingugaasiandur muutub gaasiseadmega kodudes kohustuslikuks Ilves rõhutas riigikogus parlamentarismi tähtsust Eestisse tuleb etnobotaanika keskus Koolivägivalla ohvrit sunniti isa tagant varastama Tartu tudengipäevad algasid pannkookidega Ligi sai välisministriks, tema asemel kerkis haridusministriks Lauri Põllumehed rajasid Toompeale piimapudelitest memoriaali Eesti lehmadele Kosmos seisab lähemal kui kunagi varem Horoskoop Riigiprokuratuur esitas regionaalhaigla juhtidele süüdistuse Male Ema ja poeg tegid õppesõitu 160 kilomeetrit tunnis Majandus Swedbank tuleb turule uute pensionifondidega Uus juht soovib börsile elu sisse puhuda Välismaa Putin valib segasteks aegadeks uut eliiti Mure tuleviku pärast toob ELi liidrid Bratislavasse Välismaa lühiuudised PILTUUDIS: sajad tuhanded moslemid kogunesid hadži lõpurituaalile Unistused ja hirmud Euroopa armeest said uut hoogu Clintoni kopsuhaigus tekitab ärevust (1) Arvamus Taavi Minnik: Obama impotentne välispoliitikatsirkus (5) Anne Sulling: mis päästaks Eesti piimanduse? (17) Taavi Kotka: mis seis on Eestis internetiga? (1) Siim Kallas: kuidas rahastada omavalitsusi? (32) Mart Raudsaar: vajame robootika mõttekoda Päeva karikatuur: oravavahetus Juhtkiri: mis imevägi pensionifonde ergutas? Postimees 1934. aastal: Võrumaa mürkseen haruldaselt mürgine Kultuur Linnas eksinud põdra hõllandus Kõik on võimalik Risto Kübar võitis Hollandis teatripreemia Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Kas endine suure kolmiku liige kukutab nende ülemvõimu? Tallinna maratoni rajameister välistab mõõtmisel tekkinud vea (1) Margus Hunt – uuestisünni järel elu parim Wawrinka jätkas finaalide ilusat seeriat Pimedate jalgpall ja teised paraolümpia põnevad alad Tallinn Tule- ja veetornid olid rahvale valla Eestisse tuleb etnobotaanika keskus Tartu Päästjad aitasid kunstniku alla Ema ja poeg tegid õppesõitu 160 kilomeetrit tunnis (3) Forseliuse kooli nädal algas tempokalt Raekoja taga algab täna suur raietöö Müür kaob ja Laia tänava otsa kerkib uus maja Trikipark läbib sel kuul põhjaliku uuenduskuuri Kirjastajast sündis kalliskivinaine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus juht soovib börsile elu sisse puhuda

5 min lugemist
Tallinna börsi uuele juhile Kaarel Otsale on praegu olulisim suurte ja keskmise suurusega ettevõtete sektoriga töö tegemine. FOTO: Eero Vabamägi

Augusti alguses Tallinna börsi juhi kohale asunud Kaarel Ots ütles Postimehele, et börsi aktiivsus on korrelatsioonis majanduskasvuga. Kui börsil on elu, on ettevõtjad optimistlikud, nad teevad investeeringuid ja neil on selleks raha.

Tellijale Tellijale

-Poole aasta pärast möödub Tallinna börsiindeksi rekordi püstitamisest kümme aastat. USA ja isegi pikalt võlakriisi käes vaevelnud Euroopa aktsiaturud on teinud vahepeal mitu rekordit. Ehkki meie börsiindeksil OMXT on rekordist puudu õige vähe, pole börs kriisieelset taset veel ületanud. Miks see nii on?

Sellele ei ole ühest vastust. Selle taga on struktuursed probleemid. Ühtepidi võime öelda, et see on tsükliline probleem, aga teisalt on siit lahkunud ka rahvusvahelised institutsionaalsed investorid (investeerimisfondid, pensionifondid jne – toim), kes pole tagasi tulnud.

Võiks küll öelda, et on üks selge vastus, aga tegelikult ei ole. Meil on vaja, et rahvusvahelised investorid tuleksid tagasi, ilmuks uusi emitente ja siis tekivad ka suurem tehinguaktiivsus ning käive.

12.09.2016 14.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto