Forseliuse kooli nädal algas tempokalt

Võistlusnärvi ja elevust pakkus Forseliuse kooli spordi- ja liikumispäeval meeskondlik teatejooks, kus neiud ja noormehed pidid vaheldumisi teatepulka üle andma. FOTO: Kristjan Teedema

Spordinädalal mõtlevad koolid varasemast rohkem liigutamisele ja suurem osa õppeasutustest on selleks puhuks välja mõelnud eriprogrammi kas siis kehalise kasvatuse tundideks või vahetundideks.

Mõni kool on otsustanud ühendada spordinädala spordipäevaga. Forseliuse kooli kehalise kasvatuse õpetajad olid ühed neist, kes nii talitasid ja korraldasid eile Tartu ülikooli staadionil spordi- ja liikumispäeva. Koolis õpib umbes nelisada last ja need, kes polnud haiged või vigastatud, pidid kõik kohal olema.

Lastepäev algas varakult, kõige nooremad olid staadionil juba pool üheksa hommikul, sest siis alustati soojendusvõimlemist. Kõikide klasside õpilastel tuli joosta, visata palli, hüpata kaugust ja osaleda meeskondlikul võistlusel, kus teatepulka edasi andes tuli staadionil ringe joosta. Teatevõitlus oli kindlasti spordipäeva üks meeleolukamaid mõõduvõtte, sest kõik olid võidu peal väljas. Kuldmedalile tuli seekord tihedas rebimises 9. klass.

Vahepeal said lapsed käia ülikooli spordihoones, kus neid ootasid treenerid, kes tutvustasid lähemalt erinevaid spordialasid.

Forseliuse kooli kehalise kasvatuse õpetajad Leila Marruš ja Innar Hannus rääkisid, et neil esmaspäeval koolis tunde polnud, vaid päev oligi pühendatud ainult spordile.

Kui mullu üleeuroopalist spordinädalat tähistati, viisid õpetajad lapsed samuti ülikooli staadionile, kuna Marruše sõnul on kogemus näidanud, et õpilastel väga meeldib seal treenida.

Seotud lood
12.09.2016 14.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto