Sisukord
Persoon
Tänane leht
17.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Talve ajas kulutades näpuga järge (5) Veskimetsas aimub sügist Teleajakirjanik Aarne Rannamäe saadeti viimsele teele Eesti lühiuudised Loetud hääled (15) Majandus Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm Trump tõotas USA-le neljaprotsendilist majanduskasvu USA võimud esitasid Deutsche Bankile hiigelnõude Majanduse lühiuudised Välismaa Sõjast räsitud Süürias sagenevad polügaamia ja lahutused Jaapani memmed vihuvad ergutustantsu Ebaveenev Juncker (2) Kirgiisi isamaaline film tsensuuri all Brexiti-jahmatus pole veel lahtunud Arvamus Kristina Herodes: tagarääkimine ja esindusrääkimine (1) Presidendi tegija (11) Maire Raadik: rööprähklus Rõõmu otsija Allilm luubi all Päeva karikatuur: vananaistesuvi ja valijameestesügis Juhtkiri: Kallas ja Jõks või Reps, Kaljurand ja Helme (6) Postimees 1935. aastal: metsik veretöö – palvevennast sai ematapja Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Tehke see kohe teleseriaaliks! Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Muutunud ingel Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Drexciya professor on tsüklis Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti parimad disainerid välja selgitatud Sport Järgmiste olümpiamängude ülekannete eest küsitakse kosmilist raha Spordi lühiuudised Creţul on kodumaaga seoses segased tunded ja suhted Henry Sildaru heitlus meestega ning eestlane MK-sarjas Kindlas kõneviisis Tokyo olümpia poole (1) Erinev saal, suur ootus AK Õnnelik õnnetus Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Muutunud ingel Artemi Troitski: ees ootavad hübriidvalimised (2) Drexciya professor on tsüklis Reformierakonnas on saunapidu. Eesti parimad disainerid välja selgitatud Viimane veerg Euroopa on hädas õuntega Urve Eslas: Kriisid, mille lähenemist keeldusime nägemast (20) Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Kuhu edasi, Euroopa? 28 karikatuuri pärast Brexitit (2) Maire Raadik: rööprähklus Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Arter Kristi Kallas: ei tohi olla kuri (11) Hirm ennast lolliks teha Küpses eas vankumatult sadulas Masinate kirjutatud maffiafilm Miski pole võimatu Kyiv – midagi enamat kui kotlet (9) Pärl pärapõrgus Tähelepanu! Tõeline kontsa-sügis on alanud! Monika Tuvi – Aafrikas valge, Eestis must (2) Sügiseihalejad Kus on Eesti poliitmärtrid? (6) Keemia ja füüsika majandavad köögis Ehtne Peipsi sibul Bussijuhi zen Julia Aug – filmitäheks tänu Tarantinole «Teetööd ja ärge muretsege, see peab olema armastus» Mootorrattaga voodis... no ei harju ära! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Monika Tuvi – Aafrikas valge, Eestis must

3 min lugemist
Monika Tuvi. FOTO: Mihkel Maripuu

Monika Tuvi, tantsuklubi Tantsugeen üks juhatajatest ja treeneritest, püüab oma eksootilise välimusega kõikjal pilke – ja mitte ainult justkui värskelt päevitunud naha, vaid ka  päikselise oleku poolest.

Tellijale Tellijale

Küsimusele, kas tõmmu nahk ja uhke juuksepahmak on aidanud ka paremini tähelepanu keskmes ehk n-ö pildil püsida, vastab Monika: «Oo jaa, tähelepanu on küllaga, aga ma olen harjunud, pealegi tundub, et nüüd on seda juba kõvasti vähem, sest meie inimesed on harjunud nägema eri nahavärviga turiste. Näpuga katsuma keegi enam õnneks ei tule, aga lapsepõlves juhtus seda minuga küll. Pildil püsida on ehk tõesti lihtsam, sest erinevust pannakse kergemini tähele. Et see aga aitaks elus paremini läbi lüüa, seda ma ei ütleks, sest teistsugune olemisel on nii oma head kui ka vead.»

Monika sõnul kaaluvad positiivsed juhtumid siiski halva üles ja ka lapsepõlve keerulisemat aega meenutab ta kui suurt seiklust. Koolis oli suhtumine üldiselt positiivne, kui välja arvata üks eesti keele õpetaja, kes gümnaasiumis ütles: «Nojah, sa ei peagi tegelikult eesti keelt hästi oskama, kuna sa pole ju ka päris eestlane.» Naine meenutab seda praegu naljaga, kuid tookord tundis teisiti. «Tegelikult ei ole ma tundnud, et mind oleks kuidagi teisiti koheldud või et  oleksin nahavärvi tõttu võõrkeha olnud. Olles ise positiivne inimene, tahan mõelda, et olen pigem eriline kui erinev.»

16.09.2016 19.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto