Sisukord
Arvamus
Postimees
15.09.2016
Eesti Mälumäng 75–80 häälega kahe finalisti sekka (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Haigekassa puudujäägi lapivad jõukad sünnitajad ja tõbised Valimisreklaam tõi Savisaarele kahtlustuse (2) Priit Toobal tegi laadal lastele hobusõitu Eesti lühiuudised Esikülg 15. september Väidetavalt plaanis politsei mõrvatud Tarankovi arreteerimist Majandus Tulevikus pole telereid enam vaja Majanduse lühiuudised Margus Tsahkna plaanib pensionireformi (25) Välismaa Myanmari unustatud rahvas rohingjad PERSOON. Ekspresident Bill Clintoni taandumine toetavaks abikaasaks Barroso süüdistab Junckerit ebaõigluses Välismaa lühiuudised 15.09. Juncker: tolerantsus ei saa tulla julgeoleku arvelt Arvamus Päeva karikatuur: quo vadis, pension? Juhtkiri: 70-aastaselt pensionile – tagasi Bismarcki aega? (5) Hardo Pajula: kolmkümmend kaks aastat hiljem (18) Mark Soosaar: armastus on pime? Kas ikka on? Maret Maripuu: neljaastmeline töövaidlus kolmeastmelises kohtusüsteemis Postimees 1912. aastal: valimisevõitlus Ühisriikides Kerstin Meresma: meie sisepoliitika ei ole muud kui otsene solvang Eesti rahvale (4) Kultuur Animatsioon aitab ka viimase pingi kahemeest Sport Spordi lühiuudised Pohlak: Pehrsson ei leidnud osa venekeelsete mängijatega ühist keelt (1) Võit, mis annab suureks mänguks hea tunde Vana sõber, tugev keskmik ja must lammas Rahastamisskeemi muutumine jättis judoliidu peatreenerita Vajadus muutuste järele tõi ametisse Eesti rekordimehed Tartu Keelatud armastus, surmahirm ja nigel palk tõid põgenikud Vägevale (1) E-sigaret päästab miljoneid elusid – kas tõde või vale? Uus tasuta parkla seisab tühjalt (1) Tormimurd annab istutajatele aastaid tööd Kui aeg on raha, saavad bussiga sõita vaid rikkurid (3) Jokk-mõtteviis ajab juuri (1) Õed kihutavad meestega võidu Laeva vallamaja kabinetid jäid ootamatult tühjaks Supilinlased said ninanipsu Genklubi püstitas endale ausamba Noormehed viisid vutimängu koolis uuele tasemele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hardo Pajula: kolmkümmend kaks aastat hiljem

4 min lugemist
Majandusteadlane ja kolumnist Hardo Pajula. FOTO: ERIK PROZES/

Presidendi üleskutset sularahast loobuda võib lugeda ka kui Euroopa šampanjasotsialistide ülestunnistust, kirjutab Edmund Burke’i Seltsi asutaja, kolumnist Hardo Pajula.

Tellijale Tellijale

«Parandamaks elanikkonna varustatust toiduainetega otsustati Padavere saeveski ümber nimetada Padavere lihakombinaadiks». See sügaval Vene ajal Pikris ilmunud uudisnupuke on ennast mulle eriti just viimasel paaril aastal järjest sagedamini meelde tuletanud. Ma ei vea küll ajalehtedes näpuga järge, aga aeg-ajalt jõuab kõrgete klaasmajade – olgu need siis era- või avalikus sektoris – PR-gurude looming ka minuni, ja siis on paralleelid Padaverega kerged tekkima.

Möödunud nädalal saime teada, et meil tuleks loobuda sularahast – nimelt demokraatia kaitseks. Kroonitud peade väljaütlemiste tõlgendamine on pikkade traditsioonidega tööstusharu ja ma üritan siis ka panna endale jalga eelmise auguri Eero Rauni kingad ning selgitada Postimehe lugejatele presidendi ebahariliku üleskutse tagamaid. Niisiis, mida Ilves meile tegelikult ütelda tahtis?

14.09.2016 16.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto