Sisukord
Tervis
Tänane leht
17.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Talve ajas kulutades näpuga järge (5) Veskimetsas aimub sügist Teleajakirjanik Aarne Rannamäe saadeti viimsele teele Eesti lühiuudised Loetud hääled (15) Majandus Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm Trump tõotas USA-le neljaprotsendilist majanduskasvu USA võimud esitasid Deutsche Bankile hiigelnõude Majanduse lühiuudised Välismaa Sõjast räsitud Süürias sagenevad polügaamia ja lahutused Jaapani memmed vihuvad ergutustantsu Ebaveenev Juncker (2) Kirgiisi isamaaline film tsensuuri all Brexiti-jahmatus pole veel lahtunud Arvamus Kristina Herodes: tagarääkimine ja esindusrääkimine (1) Presidendi tegija (11) Maire Raadik: rööprähklus Rõõmu otsija Allilm luubi all Päeva karikatuur: vananaistesuvi ja valijameestesügis Juhtkiri: Kallas ja Jõks või Reps, Kaljurand ja Helme (6) Postimees 1935. aastal: metsik veretöö – palvevennast sai ematapja Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Tehke see kohe teleseriaaliks! Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Muutunud ingel Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Drexciya professor on tsüklis Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti parimad disainerid välja selgitatud Sport Järgmiste olümpiamängude ülekannete eest küsitakse kosmilist raha Spordi lühiuudised Creţul on kodumaaga seoses segased tunded ja suhted Henry Sildaru heitlus meestega ning eestlane MK-sarjas Kindlas kõneviisis Tokyo olümpia poole (1) Erinev saal, suur ootus AK Õnnelik õnnetus Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Muutunud ingel Artemi Troitski: ees ootavad hübriidvalimised (2) Drexciya professor on tsüklis Reformierakonnas on saunapidu. Eesti parimad disainerid välja selgitatud Viimane veerg Euroopa on hädas õuntega Urve Eslas: Kriisid, mille lähenemist keeldusime nägemast (20) Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Kuhu edasi, Euroopa? 28 karikatuuri pärast Brexitit (2) Maire Raadik: rööprähklus Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Arter Kristi Kallas: ei tohi olla kuri (11) Hirm ennast lolliks teha Küpses eas vankumatult sadulas Masinate kirjutatud maffiafilm Miski pole võimatu Kyiv – midagi enamat kui kotlet (9) Pärl pärapõrgus Tähelepanu! Tõeline kontsa-sügis on alanud! Monika Tuvi – Aafrikas valge, Eestis must (2) Sügiseihalejad Kus on Eesti poliitmärtrid? (6) Keemia ja füüsika majandavad köögis Ehtne Peipsi sibul Bussijuhi zen Julia Aug – filmitäheks tänu Tarantinole «Teetööd ja ärge muretsege, see peab olema armastus» Mootorrattaga voodis... no ei harju ära! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mootorrattaga voodis... no ei harju ära!

5 min lugemist
FOTO: PantherMedia/Scanpix

Norskamine ei lase magada norskajal endal ega teistel, kes temaga voodit või tuba peavad jagama. Just norskamine on ka üks sagedasemaid põhjuseid, miks abikaasad eraldi vooditesse või koguni eraldi tuppa kolivad. Arstid aga teavad, et tegemist pole lihtsalt ühe tülika elunähtusega, vaid norskamine võib inimese tõsiselt haigeks teha.

Tellijale Tellijale

Piret (32) ütleb, et norskajaga elada on nagu Harleyga magada. «Kogu see öine müristamine võib ju teoreetiliselt isegi naljakas olla, aga kui see kestab ööst öösse su kõrval, siis on asi naljast kaugel. Inimesed on ärritunud, kui suvel naabrid hakkavad liiga vara muru niitma. Mind see enam ei ärrita, sest naabri niiduk teeb mu mehe norskamisega võrreldes väikest müra,» räägib ta ja lisab, et kaasa norskamine pole mingi mõnus, vaikne, hubane norin, vaid müra, mis hoiab üleval. Sellises lärmis lihtsalt ei saa magada.

«Kujutage nüüd ette: jääme õhtul kenasti magama, mul isegi õnnestub uinuda enne teda ja siis korraga – krnrknrkrrrrrrrr-krnrknrkrrrrrrrr-krnrknrkrrrrrrrr. Ma olen teda toginud, pööranud, keelt laksutanud – jah, hetkeks aitab, aga siis hakkab kõik otsast peale. Ja isegi kui paus on pikem, ei lase ärevus mul enam uuesti uinuda, sest kogu aeg ootad, millal see õudne hääl uuesti algab. Ja algabki, alati. Vahel ei saa ma ööde kaupa magada ning loomulikult segab see meie igapäevaelu. Katsu sa siis hommikul sõbralikus meeleolus voodist välja tulla, kui oled magamata, väsinud ja masenduses, sest tundub, et nii jääbki elu lõpuni.»

16.09.2016 19.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto