Sisukord
Tervis
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (32) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (3) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (2) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (11) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (2) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (23) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (1) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (1) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mootorrattaga voodis... no ei harju ära!

5 min lugemist
FOTO: PantherMedia/Scanpix

Norskamine ei lase magada norskajal endal ega teistel, kes temaga voodit või tuba peavad jagama. Just norskamine on ka üks sagedasemaid põhjuseid, miks abikaasad eraldi vooditesse või koguni eraldi tuppa kolivad. Arstid aga teavad, et tegemist pole lihtsalt ühe tülika elunähtusega, vaid norskamine võib inimese tõsiselt haigeks teha.

Tellijale

Piret (32) ütleb, et norskajaga elada on nagu Harleyga magada. «Kogu see öine müristamine võib ju teoreetiliselt isegi naljakas olla, aga kui see kestab ööst öösse su kõrval, siis on asi naljast kaugel. Inimesed on ärritunud, kui suvel naabrid hakkavad liiga vara muru niitma. Mind see enam ei ärrita, sest naabri niiduk teeb mu mehe norskamisega võrreldes väikest müra,» räägib ta ja lisab, et kaasa norskamine pole mingi mõnus, vaikne, hubane norin, vaid müra, mis hoiab üleval. Sellises lärmis lihtsalt ei saa magada.

«Kujutage nüüd ette: jääme õhtul kenasti magama, mul isegi õnnestub uinuda enne teda ja siis korraga – krnrknrkrrrrrrrr-krnrknrkrrrrrrrr-krnrknrkrrrrrrrr. Ma olen teda toginud, pööranud, keelt laksutanud – jah, hetkeks aitab, aga siis hakkab kõik otsast peale. Ja isegi kui paus on pikem, ei lase ärevus mul enam uuesti uinuda, sest kogu aeg ootad, millal see õudne hääl uuesti algab. Ja algabki, alati. Vahel ei saa ma ööde kaupa magada ning loomulikult segab see meie igapäevaelu. Katsu sa siis hommikul sõbralikus meeleolus voodist välja tulla, kui oled magamata, väsinud ja masenduses, sest tundub, et nii jääbki elu lõpuni.»

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto