N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trammis tumedanahalist meest tõuganud inimene on seni tabamata

Piret Lakson
, reporter
Trammis tumedanahalist meest tõuganud inimene on seni tabamata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Kopli tramm.
Kopli tramm. Foto: Mihkel Maripuu

Ehkki politsei kinnitusel esineb vaenu õhutamist aina sagedamini, uuritakse praegu vaid kaht sellist juhtumit. Üks neist puudutab rünnakut Tallinna trammis ja teine vaenulikku silti põllul.

Praegu uurib politsei kaht vaenu õhutamise juhtumit. Üks neist puudutab märtsis aset leidnud intsidenti Tallinnas Kopli trammis, kus seni tabamata mees tõukas 29-aastast tumedanahalist meest pea piirkonda ning solvas ja ähvardas teda. «Oleme mitu kuud juhtumiga tegelenud, teinud ülekuulamisi ja pöördunud avalikkuse poole, kuid paraku pole me teo toimepanijat seni tabanud,» ütles Mäe. Nüüdseks on selge, et rünnaku motiiviks oli noormehe nahavärv ning tõukaja kutsus ka avalikult vaenule.

Seda enam muretseb politsei sügise hakul linnapilti ilmunud välistudengite turvalisuse pärast. «Ootaksime inimestelt veel rohkem märkamist ja hoolivat suhtumist,» ütles Mäe. «Kui võtta kas või seesama trammis aset leidnud juhtum, siis tegi natuke nukraks, et teised inimesed ei teinud väljagi.»

Märksõnad
Tagasi üles