R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahastamisskeemi muutumine jättis judoliidu peatreenerita

Madis Kalvet
, reporter
Rahastamisskeemi muutumine jättis judoliidu peatreenerita
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti judokoondise peatreener Aleksei Budõlin.
Eesti judokoondise peatreener Aleksei Budõlin. Foto: Eero Vabamägi

JUDO. Veel Rio de Janeiro olümpiamängudel Eesti judokoondise peatreenerina käinud Aleksei Budõlin ei saa selles ametis enam jätkata. Vastavalt Eesti Olümpiakomitee muutunud rahastamisskeemile saavad edaspidi toetust sportlaste isiklikud treenerid ja mitmel alaliidul ei ole raha peatreeneri palkamiseks. Nii on ka Eesti Judoliidus.

Judoliidu presidendi Avo Põhjala sõnul tuli muudatusest tulenevalt Budõlin koondada ning praegustes oludes ei ole võimalik uut konkurssi peatreeneri leidmiseks korraldada. Praeguses seisus tuleks Põhjala sõnul peatreeneri palgal hoidmiseks leida alaliidul ühes kuus umbes 1700 eurot lisaraha ja see ei olevat lihtsalt võimalik.

«Praegu ei veaks lihtsalt välja, et sellist raha peatreenerile maksta,» põhjendas Põhjala. «Rahastamise skeem muutus ja sealt ka põhjus. Seega on rõhk isiklike treenerite peal.»

Põhjala sõnul on praeguse seisuga raske öelda, kas muudatus on hea või halb. Ka tiitlivõistluste koondiste koostamine ei tohiks probleem olla. «See on kõige väiksem mure. Selleks on olemas treenerite nõukogu ja otsuste langetamine jääb nende õlgadele,» lisas Põhjala.

Ka Budõlin ei osanud uut süsteemi kohe kiita või laita, kuid tõdes, et hoiatavad näited on siiski olemas. «Riikides, kus ei ole peatreenerit, asjad ei tööta. Seal lihtsalt ei vastuta keegi,» põhjendas ta. «Nii võib juhtuda, et igaüks teeb, mida tahab. Kui tuleb mõni supertalent, siis on hästi, aga kui ei tule, siis ei ole ka kellegi poole näpuga näidata. Aeg näitab, kas muutus on mõistlik.»

Budõlin jätkab olümpialase Grigori Minaškini isikliku treenerina. Tööd tehakse klubis Tanuki. «Ideaalis oleks vaja isiklikke ning koondise treenerit. Kui mina olin veel sportlane, siis nii oligi ja asjad toimisid,» rääkis Sydney olümpiapronks. «Praegu on meie klubi väike ja ehitame asju veel üles. Meil on klubis oma süsteem. Kui keegi tahab meiega koostööd teha, siis nad on oodatud.» 

Märksõnad
Tagasi üles