Sisukord
Välismaa
Postimees
15.09.2016
Eesti Mälumäng 75–80 häälega kahe finalisti sekka (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Haigekassa puudujäägi lapivad jõukad sünnitajad ja tõbised Valimisreklaam tõi Savisaarele kahtlustuse (2) Priit Toobal tegi laadal lastele hobusõitu Eesti lühiuudised Esikülg 15. september Väidetavalt plaanis politsei mõrvatud Tarankovi arreteerimist Majandus Tulevikus pole telereid enam vaja Majanduse lühiuudised Margus Tsahkna plaanib pensionireformi (25) Välismaa Myanmari unustatud rahvas rohingjad PERSOON. Ekspresident Bill Clintoni taandumine toetavaks abikaasaks Barroso süüdistab Junckerit ebaõigluses Välismaa lühiuudised 15.09. Juncker: tolerantsus ei saa tulla julgeoleku arvelt Arvamus Päeva karikatuur: quo vadis, pension? Juhtkiri: 70-aastaselt pensionile – tagasi Bismarcki aega? (5) Hardo Pajula: kolmkümmend kaks aastat hiljem (18) Mark Soosaar: armastus on pime? Kas ikka on? Maret Maripuu: neljaastmeline töövaidlus kolmeastmelises kohtusüsteemis Postimees 1912. aastal: valimisevõitlus Ühisriikides Kerstin Meresma: meie sisepoliitika ei ole muud kui otsene solvang Eesti rahvale (4) Kultuur Animatsioon aitab ka viimase pingi kahemeest Sport Spordi lühiuudised Pohlak: Pehrsson ei leidnud osa venekeelsete mängijatega ühist keelt (1) Võit, mis annab suureks mänguks hea tunde Vana sõber, tugev keskmik ja must lammas Rahastamisskeemi muutumine jättis judoliidu peatreenerita Vajadus muutuste järele tõi ametisse Eesti rekordimehed Tartu Keelatud armastus, surmahirm ja nigel palk tõid põgenikud Vägevale (1) E-sigaret päästab miljoneid elusid – kas tõde või vale? Uus tasuta parkla seisab tühjalt (1) Tormimurd annab istutajatele aastaid tööd Kui aeg on raha, saavad bussiga sõita vaid rikkurid (3) Jokk-mõtteviis ajab juuri (1) Õed kihutavad meestega võidu Laeva vallamaja kabinetid jäid ootamatult tühjaks Supilinlased said ninanipsu Genklubi püstitas endale ausamba Noormehed viisid vutimängu koolis uuele tasemele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Barroso süüdistab Junckerit ebaõigluses

1 min lugemist
Jose Manuel Barroso. FOTO: Reuters/ScanPix

Jean-Claude Junckeri portugallasest eelkäija José Manuel Barroso on kriitikatule alla sattunud seoses oma vastse töökohaga investeerimisfirmas Goldman Sachs Brexiti-nõunikuna.

Arvustajatele on pinnuks silmas Goldman Sachsi omaaegne roll Kreeka riigivõla varjajana. Samuti kahtlustatakse, et Barroso võib endise Euroopa Komisjoni presidendina saada Brüsselis asju ajades ebaõiglasi eeliseid.

Vastuseks juba mõnda aega kõlanud kriitikale teatas Juncker möödunud nädala reedel, et Barroso küsimust hakkab vaagima eetikakomitee. Teates ELi õigusvahemehele lubas Juncker, et Barroso saab kirja, milles tal palutakse selgitada oma uusi tööülesandeid ja töölepingu tingimusi.

Samuti rõhutas Juncker, et vaatamata endisele positsioonile koheldakse komisjoni peakorteris nüüd Barrosot kui tavalist lobisti. Ta ei saa eriõigusi, vaid peab taotlema sissepääsu nagu iga reakülaline.

Sel nädalal lekkis Briti ärilehe Financial Times kaudu avalikkuse ette Barroso kiri Junckerile. «Selline tegevus pole mitte ainult diskrimineeriv, vaid ei tundu olevat ka kooskõlas varasemate otsustega komisjoni endiste liikmete kohta,» märkis Barroso seal.

EU Observeri hinnangul võis Barroso oma sõnadega viidata asjaolule, et endine digivolinik Neelie Kroes läks hiljuti Uberi palgale. Volinikuna tegeles Kroes muuseas ka Uberi teemaga.

Barroso sõnul diskrimineeritakse nende kahtlustustega nii teda ennast kui ka Goldman Sachsi. «Ma ei ole kunagi taotlenud privilegeeritud positsiooni, kuid samas eeldan, et mind ka ei diskrimineerita,» õigustas ta end lekitatud kirjas.

Seotud lood
    14.09.2016 16.09.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto