Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Barroso süüdistab Junckerit ebaõigluses

Jose Manuel Barroso. FOTO: Reuters/ScanPix

Jean-Claude Junckeri portugallasest eelkäija José Manuel Barroso on kriitikatule alla sattunud seoses oma vastse töökohaga investeerimisfirmas Goldman Sachs Brexiti-nõunikuna.

Arvustajatele on pinnuks silmas Goldman Sachsi omaaegne roll Kreeka riigivõla varjajana. Samuti kahtlustatakse, et Barroso võib endise Euroopa Komisjoni presidendina saada Brüsselis asju ajades ebaõiglasi eeliseid.

Vastuseks juba mõnda aega kõlanud kriitikale teatas Juncker möödunud nädala reedel, et Barroso küsimust hakkab vaagima eetikakomitee. Teates ELi õigusvahemehele lubas Juncker, et Barroso saab kirja, milles tal palutakse selgitada oma uusi tööülesandeid ja töölepingu tingimusi.

Samuti rõhutas Juncker, et vaatamata endisele positsioonile koheldakse komisjoni peakorteris nüüd Barrosot kui tavalist lobisti. Ta ei saa eriõigusi, vaid peab taotlema sissepääsu nagu iga reakülaline.

Sel nädalal lekkis Briti ärilehe Financial Times kaudu avalikkuse ette Barroso kiri Junckerile. «Selline tegevus pole mitte ainult diskrimineeriv, vaid ei tundu olevat ka kooskõlas varasemate otsustega komisjoni endiste liikmete kohta,» märkis Barroso seal.

EU Observeri hinnangul võis Barroso oma sõnadega viidata asjaolule, et endine digivolinik Neelie Kroes läks hiljuti Uberi palgale. Volinikuna tegeles Kroes muuseas ka Uberi teemaga.

Barroso sõnul diskrimineeritakse nende kahtlustustega nii teda ennast kui ka Goldman Sachsi. «Ma ei ole kunagi taotlenud privilegeeritud positsiooni, kuid samas eeldan, et mind ka ei diskrimineerita,» õigustas ta end lekitatud kirjas.

14.09.2016 16.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto