Sisukord
Majandus
Postimees
15.09.2016
Eesti Mälumäng 75–80 häälega kahe finalisti sekka (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Haigekassa puudujäägi lapivad jõukad sünnitajad ja tõbised Valimisreklaam tõi Savisaarele kahtlustuse (2) Priit Toobal tegi laadal lastele hobusõitu Eesti lühiuudised Esikülg 15. september Väidetavalt plaanis politsei mõrvatud Tarankovi arreteerimist Majandus Tulevikus pole telereid enam vaja Majanduse lühiuudised Margus Tsahkna plaanib pensionireformi (25) Välismaa Myanmari unustatud rahvas rohingjad PERSOON. Ekspresident Bill Clintoni taandumine toetavaks abikaasaks Barroso süüdistab Junckerit ebaõigluses Välismaa lühiuudised 15.09. Juncker: tolerantsus ei saa tulla julgeoleku arvelt Arvamus Päeva karikatuur: quo vadis, pension? Juhtkiri: 70-aastaselt pensionile – tagasi Bismarcki aega? (5) Hardo Pajula: kolmkümmend kaks aastat hiljem (18) Mark Soosaar: armastus on pime? Kas ikka on? Maret Maripuu: neljaastmeline töövaidlus kolmeastmelises kohtusüsteemis Postimees 1912. aastal: valimisevõitlus Ühisriikides Kerstin Meresma: meie sisepoliitika ei ole muud kui otsene solvang Eesti rahvale (4) Kultuur Animatsioon aitab ka viimase pingi kahemeest Sport Spordi lühiuudised Pohlak: Pehrsson ei leidnud osa venekeelsete mängijatega ühist keelt (1) Võit, mis annab suureks mänguks hea tunde Vana sõber, tugev keskmik ja must lammas Rahastamisskeemi muutumine jättis judoliidu peatreenerita Vajadus muutuste järele tõi ametisse Eesti rekordimehed Tartu Keelatud armastus, surmahirm ja nigel palk tõid põgenikud Vägevale (1) E-sigaret päästab miljoneid elusid – kas tõde või vale? Uus tasuta parkla seisab tühjalt (1) Tormimurd annab istutajatele aastaid tööd Kui aeg on raha, saavad bussiga sõita vaid rikkurid (3) Jokk-mõtteviis ajab juuri (1) Õed kihutavad meestega võidu Laeva vallamaja kabinetid jäid ootamatult tühjaks Supilinlased said ninanipsu Genklubi püstitas endale ausamba Noormehed viisid vutimängu koolis uuele tasemele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margus Tsahkna plaanib pensionireformi

3 min lugemist
Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kõige enam vastakaid arvamusi tekitav muudatusettepanek on tõsta pensioniga 70 aastani. FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Ministeeriumid on viimasel ajal hakanud aktiivselt tegelema pensionitemaatikaga. Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna esitab täna valitsuse kabinetiistungil riikliku vanaduspensioni jätkusuutlikkuse analüüsi ja teeb ettepaneku järjekordseks pensionireformiks. Rahandusministeerium esitas eile seaduseelnõu, mis alandab teise samba pensionifondide väljumistasu ja lihtsustab uute pensionifondide tulekut.

Tellijale Tellijale

Sotsiaalkaitseministeeriumi ette pandav reformikava ei ole küll nii radikaalne kui näiteks sajandivahetusel toimunu, kui mindi üle kolme samba süsteemile, aga piisavalt julge, et seda võiks nimetada reformiks.

Kellelegi ei ole saladus, et Eesti vananeb ning tööealiste inimeste arv väheneb. Statistikaamet prognoosi järgi kahaneb meie rahvaarv praeguselt 1,3 miljonilt inimeselt 1,1 miljonile aastaks 2060.

Kuna inimeste eluiga pikeneb, siis pikeneb ka pensionil oleku aeg. Statistikaameti andmetel oli mullu Eesti naiste oodatav eluiga sünnimomendil 81,8 ning meestel 73,1 aastat.

Tööealiste osakaal väheneb aga drastiliselt. Kui praegu on iga pensionäri kohta 3,1 tööealist elanikku, siis 2060. aastaks kahaneb see näitaja poole võrra – iga pensionäri kohta tuleb vaid 1,5 tööealist.

14.09.2016 16.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto