K, 6.12.2023

Väidetavalt plaanis politsei mõrvatud Tarankovi arreteerimist

Risto Berendson
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Palgamõrtsukas varitses Nikolai Tarankovi kalaleminekul, kui ta toimetas oma musta Toyota maasturi taga haagisega, mis vedas Pella kalapaati.
Palgamõrtsukas varitses Nikolai Tarankovi kalaleminekul, kui ta toimetas oma musta Toyota maasturi taga haagisega, mis vedas Pella kalapaati. Foto: Politsei

Keskkriminaalpolitsei plaanis väidetavalt veel lähiajal allilma ristiisa Nikolai Tarankovi arreteerida. Sellest operatsioonist pidi saama organiseeritud kuritegevuse vastase võitluse edulugude kroonijuveel, kuid Tarankovi eilse palgamõrva tõttu kaotas see kõik sisu.

Tarankovi puudutanud aastatepikkune uurimine, infoanalüüs ja jälitustoiminguid pidid lähiajal uhke lõpu saama – pärast ligi veerandsada aastat kestnud patiseisu ja korduvaid etteheiteid, miks uurimisorganid Nikolai Tarankovi (63) tegevuse suhtes midagi ette ei võta, oli kavas juba septembris kõigele avalikkuse jaoks selge vastus anda.

Uurijad arvasid, et maffia kaua jahitud ristiisa Kolja (Tarankovi hüüdnimi) on neil lõpuks ometi käes. Mees, kes telefonivestlustest hoidudes ja pidevalt elukohti vahetades suutis pikkade aastate jooksul enda tõenditega sidumist vältida, oli paaris juhtumis ikkagi lõpuks lihtsalt komistanud ehk siis eksinud.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles