E-sigaret päästab miljoneid elusid – kas tõde või vale?

Veebimeister Ingmar Kurg tõmbas aastate eest paki sigarette päevas. Nüüd tõmbab ta e-sigaretti, kasutades väga lahja nikotiinisisaldusega vedelikku. Tagaplaanil tervishoiukõrgkooli õppejõud, abikaasa Liana Kurg, kes usub samuti, et veipimine on hea abivahend suitsetamisest loobumisel. FOTO: Sille Annuk

Tartu tervishoiukõrgkooli rahvatervise õppejõud Liana Kurg on astunud ilmselgelt õhukesele jääle, kui kõneleb sellest, et e-sigareti mainet kistakse Eestis teenimatult alla, samal ajal e-sigaretist kui heast abivahendist suitsetamisest loobumisel ei räägita üldse.

Tellijale Tellijale

Liana Kurg ise ei ole kunagi suitsetanud. Ka ei ole ta tõmmanud ega tõmba e-sigaretti. Aga just e-sigarettide teema on pannud ta oma varasemaid konspekte täiendama.

Tänavu suvel peeti Poolas rahvusvaheline nikotiinikonverents (Global Forum of  Nicotine), millest võttis osa ka Liana Kurg ning kus astusid üles kardioloogid ja tervisedendajad. Oma kogemustest rääkisid veel need veipijad ehk e-sigareti tõmbajad, kes on nüüdseks suitsetamisest loobunud.

14.09.2016 16.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto